Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaOgródek dydaktyczny w Przedszkolu nr 6

Ogródek dydaktyczny w Przedszkolu nr 6

 W ogródku dzieci będą uczyć się m.in. o obiegu wody w przyrodzieW ogródku dzieci będą uczyć się m.in. o obiegu wody w przyrodzie

 

Przedszkolaki z Szóstki mogą śmiało powiedzieć: „Dbam o wodę – jestem małym ekologiem”. Taką nazwę ma bowiem projekt, na który placówka pozyskała 10 tys. zł grantu z Funduszu Naturalnej Energii. W efekcie w placówce powstał ogródek dydaktyczny z ekologicznym źródełkiem.

O tym, jak ważna jest ekologia oraz dbanie o środowisko naturalne, nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Bardzo dobrze wiedzą o tym także najmłodsi. Poznawanie przyrody może być dla dzieci fascynującą przygodą, jeśli wiedza ta zaprezentowana zostanie w ciekawy oraz przystępny sposób. Służą temu m.in. pracownie ekologiczne pod chmurką. W Przedszkolu Samorządowym nr 6 im. Marii Kownackiej dzieci mogą korzystać z ogródka dydaktycznego, którego motywem przewodnim jest woda.

– To kolejny proekologiczny projekt, jaki realizujemy w naszym przedszkolu. To przepiękny mały zakątek, idealny do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Dzieci dowiedzą się, jaki jest obieg wody w przyrodzie, poznają zwierzęta żyjące w wodzie, a zebraną w zbiorniku deszczówkę podlewać rosnące w ogórku rośliny – mówi dyrektor PS 6 Iwona Skrzypińska.

Na wybudowanie ogródka przedszkole pozyskało grant w wysokości 10 tys. zł. W ramach projektu powstało źródełko z częścią skalną, miejsce do prowadzenia zajęć, zbiornik na deszczówkę i poidełka dla ptaków. Całości dopełniają tablice informacyjne oraz ławki (w tym przypadku część kosztów placówka pokryła ze środków własnych). Ponadto zorganizowano również wycieczkę śladami bełchatowskiej wody.

Projekt „Dbam o wodę – jestem małym ekologiem” został realizowany dzięki środkom z Funduszu Naturalnej Energii. W konkursie, którego partnerem była Fundacja Nasza Ziemia, w województwie łódzkim dofinansowanie otrzymało 7 projektów.

 

AP

 

W ogródku znajduje się m.in. źródełko z częścią skalnąW ogródku znajduje się m.in. źródełko z częścią skalną

 

Otwarcie źródełka miało miejsce pod koniec czerwca; fot./PS 6Otwarcie źródełka miało miejsce pod koniec czerwca; fot./PS 6

 

Dzieci będą podlewać rośliny wodą z ekologicznego źródełka; fot. /PS 6Dzieci będą podlewać rośliny wodą z ekologicznego źródełka; fot. /PS 6