Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaÓsmoklasisto! Aplikuj do Mickiewicza

Ósmoklasisto! Aplikuj do Mickiewicza

Mickiewicz stawia na innowacje edukacyjne, sport i integracjęMickiewicz stawia na innowacje edukacyjne, sport i integrację

 

160 miejsc, pięć profili klas w tym integracyjna oraz z innowacjami, wyjątkowa atmosfera i zawsze pomocni nauczyciele – tak w skrócie prezentuje się miejskie III Liceum Ogólnokształcące popularnie zwane Mickiewiczem. Ósmoklasiści, którzy chcieliby uczyć się właśnie w nim mogą już składać dokumenty.

 

Do 21 czerwca absolwenci podstawówek mają czas, aby wybrać dla siebie szkołę ponadpodstawową. Jedną z bełchatowskich placówek, które czekają na ósmoklasistów, jest miejskie III Liceum Ogólnokształcące. Mickiewicz dla nowych uczniów przygotował 160 miejsc w pięciu profilowanych klasach. – Od lat największym zainteresowaniem cieszy się klasa integracyjna o profilu psychologiczno-społecznym. Przeszkolone grono pedagogiczne, dodatkowy personel, odpowiednio przystosowane zaplecze dydaktyczne i pielęgnacyjne, a także bogate programy integracyjne sprawiają, że młodzież z niepełnosprawnościami czuje się u nas bezpiecznie. Z kolei w klasie mistrzostwa sportowego uczniowie więcej czasu spędzą na zajęciach wychowania fizycznego i treningach z profesjonalistami. W tym roku przygotowaliśmy także klasę humanistyczno-artystyczną z innowacją: wiedza o kulturze. W ramach zajęć planujemy m.in. warsztaty teatralne czy spotkania z ludźmi sztuki i kultury – tłumaczy Małgorzata Załęczna, wicedyrektor III LO.

W planach jest także otwarcie klasy ratownictwa medycznego oraz informatyczno-językowej. Młodzież może być pewna – propozycji ciekawych zajęć, także pozalekcyjnych, nie zabraknie. – Jesteśmy szkołą otwartą na kreatywność i różnego rodzaju innowacje. Co jednak najważniejsze, przede wszystkim stawiamy na przyjazną atmosferę. W Mickiewiczu nie tylko uczymy i pomagamy uczniom przygotować się do matury i późniejszych studiów, ale pracujemy nad ich rozwojem społecznym i emocjonalnym – dodaje wicedyrektor Załęczna.

Rekrutacja, tak jak w latach poprzednich, jest kilkuetapowa. Najpierw trzeba złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. Później – od 25 czerwca do 14 lipca – uzupełnić go o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Listy przyjętych i niezakwalifikowanych poznamy 22 lipca.

 

ADA/AP