Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaÓsmoklasisto, "Mickiewicz" czeka właśnie na Ciebie

Ósmoklasisto, „Mickiewicz” czeka właśnie na Ciebie

Ósmoklasisto, "Mickiewicz" czeka właśnie na Ciebie
Oferta edukacyjna „Mickiewicza” cieszy się dużym zainteresowaniem bełchatowskiej młodzieży
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych wystartowała. Bogatą ofertę dla ósmoklasistów przygotowało miejskie III Liceum Ogólnokształcące. Przyszli licealiści mogą wybierać spośród trzech ciekawych profili.

Zajęcia dodatkowe, warsztaty i koła zainteresowań, międzynarodowa wymiana, a do tego bogato wyposażone zaplecze sportowo-dydaktyczne. To tylko niektóre z atutów miejskiego liceum. Od lat „Mickiewicz” słynie także jako szkoła, w której uczeń zawsze jest na pierwszym miejscu. – Nasza szkoła jest niezwykle przyjazna, panuje w niej niezwykła atmosfera. Staramy się rozwijać pasje oraz zainteresowania naszych uczniów. Poza tym szkołę wyróżniają ciekawe profile. Każdy uczeń może liczyć na wsparcie, na dobrze poprowadzone zajęcia, przygotowanie do egzaminu maturalnego. Do tego także fantastyczne zajęcia wspomagające i dodatkowe – podkreśla Aneta Hoffman, nauczyciel jęz. polskiego w III LO.

Wspomniane profile, spośród których mogą wybierać przyszli licealiści, to sportowy, psychologiczno-społeczny oraz ratownictwa medycznego. Każdy z nich charakteryzuje się czymś szczególnym i ma dedykowane rozszerzenia oraz zajęcia dodatkowe. I tak w przypadku klasy sportowej przedmiotami rozszerzonymi będą jęz. angielski, biologia oraz geografia. Poza tym licealiści będą mieć zwiększoną liczbę zajęć z wychowania fizycznego oraz treningi prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów z licencją UEFA. Ta klasa dedykowana osobą, które w przyszłości chciałyby kontynuować studia np. na wychowaniu fizycznym czy fizjoterapii.

Z kolei dla młodzieży zainteresowanej studiowaniem psychologii, pedagogiki, historii czy dziennikarstwa ciekawym wyborem może być profil psychologiczno-społeczny. Rozszerzone języki polski i angielski, a także historia, gwarantują dobre przygotowanie do nauki właśnie na tych kierunkach. To także dobre podstawy do nauki zawodu opiekuna czy asystenta osoby starszej i niepełnosprawnej.

Ostatnim z proponowanych profili jest ratownictwo medyczne. Poza warsztatami ze specjalistami właśnie z zakresu ratownictwa, uczniowie będą mieć szkolenia z opieki zdrowotnej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Poza tym rozszerzony jęz. angielski, biologia oraz chemia to podstawa przy rekrutacji na medycynę czy pielęgniarstwo.

Pełną informację oraz ofertę edukacyjną III Liceum Ogólnokształcącego znaleźć można na jej stronie internetowej mickiewicz.belchatow.pl w zakładce: NABÓR oraz jej profilu facebookowym. Tam również znajduje się szczegółowy harmonogram naboru oraz wykaz przedmiotów, które uwzględniane będą w procesie rekrutacji.

Ósmoklasisto, „Mickiewicz” czeka właśnie na Ciebie

Wnioski o przyjęcie do konkretnej szkoły ponadpodstawowej uczniowie klas ósmych mogą składać od poniedziałku 22 kwietnia. Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły ponadpodstawowej nastąpi zaś 19 lipca.

AP