Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaMickiewicz czeka na ósmoklasistów

Mickiewicz czeka na ósmoklasistów

Uczniowie III LOMickiewicz to liceum stawiające na tradycję, kreatywność oraz przyjazną atmosferę

 

Trwa rekrutacja do szkół średnich. Bogatą ofertę dla ósmoklasistów przygotowało III Liceum Ogólnokształcące. Pięć profili klas, w tym integracyjna oraz mistrzostwa sportowego, zawsze pomocni nauczyciele i wyjątkowa atmosfera – to główne atuty miejskiego liceum. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych mogą już składać dokumenty.

 

Informatyczno-geograficzna, humanistyczno-językowa, ratownictwa medycznego, psychologiczno-społeczna oraz mistrzostwa sportowego – klasy o takich profilach czekają na przyszłych licealistów w III Liceum Ogólnokształcącym popularnie zwanym Mickiewiczem. Ósmoklasiści, którzy chcą kontynuować naukę w miejskim liceum mają zatem w czym wybierać. – Od lat największym zainteresowaniem cieszy się klasa integracyjna o profilu psychologiczno-społecznym. Doskonale przygotowane grono pedagogiczne, bogate programy integracyjne i odpowiednie zaplecze dydaktyczne sprawiają, że młodzież z niepełnosprawnościami czuje się u nas bezpiecznie – mówi wicedyrektor placówki Małgorzata Załęczna i podkreśla, że Mickiewicz to otwarta na innowacje szkoła z tradycjami. – Naszą wizytówką od lat jest klasa mistrzostwa sportowego, przygotowaliśmy także kilka dodatkowych propozycji, aby uczniowie mogli rozwijać swoje szerokie zainteresowania. Bo uczeń jest u nas zawsze na pierwszym miejscu. My nie tylko uczymy i pomagamy przygotować się młodzieży do matury oraz późniejszych studiów, ale pracujemy także intensywnie nad ich rozwojem społecznym oraz emocjonalnym – dodaje wicedyrektor Załęczna.

 

Rekrutacja, tak jak w latach poprzednich, jest kilkuetapowa. Najpierw trzeba złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W tym roku ósmoklasiści mają na to czas do 17 maja. Później – od 8 do 12 lipca – uzupełnić go o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Listy przyjętych i niezakwalifikowanych poznamy 25 lipca.

 

Więcej informacji o rekrutacji, a także szczegółowy opis każdego profilu można znaleźć na stronie internetowej III Liceum Ogólnokształcącego – www.mickiewicz.belchatow.pl.

AP

 

Pracownia komputerowa w III LOUczniowie III LO mają do dyspozycji doskonale wyposażone pracownie

 

Ulotka informacyjna ulotka - oferta edukacyjna III LO