Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Zakończył się semestr zimowy na UPWStudenci Uniwersytetu Pierwszego Wieku zakończyli semestr zimowy, podczas którego zgłębiali tajniki języka polskiego i historii. W sobotę, 10 lutego, w Miejskim Centrum Kultury spotkali się na II Balu Międzysemestralnym, na którym odebrali legitymacje studenckie, ale przede wszystkim dobrze się bawili. Były przemówienia zaproszonych gości, gry i zabawy.


Łącznie semestr zimowy ukończyło 47 studentów Uniwersytetu Pierwszego Wieku w Bełchatowie. Młodzi żacy studiują na dwóch kierunkach: filologii polskiej i historii. Nowością wprowadzoną w tym roku akademickim jest specjalizacja dziennikarska na polonistyce. Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, z której inicjatywy powstała uczelnia, podkreśla, że cieszy ją rozwój młodych bełchatowian, którzy z radością przychodzą na zajęcia. - Zależy nam na połączeniu nauki i rozwijania pasji z dobrą zabawą. Już od trzech lat  przekazujemy młodym ludziom wiedzę oraz zasady funkcjonowania wyższych uczelni, co z pewnością przyniesie efekty w ich dalszej edukacji – dodaje prezydent Czechowska.
 
Studenci Uniwersytetu Pierwszego Wieku odebrali legitymacjeTradycyjnie już koniec semestru zimowego na Uniwersytecie Pierwszego Wieku to okazja to zabawy podczas Balu Międzysemestralnego. Nie inaczej było także w tym roku. W Miejskim Centrum Kultury spotkali się studenci pierwszego i drugiego roku oraz zaproszeni goście, a wśród nich dr hab. Jacek Bonarek, dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach filia w Piotrkowie Trybunalskim, dr hab. Janusz Budziński, dyrektor  Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych oraz Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

- Cieszy mnie Wasza chęć pogłębiania wiedzy i rozwijania zainteresowań. Podczas zajęć uniwersyteckich staramy się uczyć Was dociekliwości i konsekwencji w zdobywaniu wiedzy. Cieszy mnie Wasza chęć nauki i rozwijania zainteresowań. Gratuluję już osiąganych sukcesów, ale dziś przede wszystkim życzę Wam dobrej zabawy – dodał wiceprezydent Politański.

Podczas Balu Międzysemestralnego uczący się na pierwszym roku odebrali legitymacje studenckie (przypomnijmy, że indeksy trafiły w ręce żaków podczas inauguracji roku akademickiego w październiku 2017 roku).

CZYTAJ:Studenci UPW rozpoczęli rok akademicki [FILM]

Motywem przewodnim Balu Międzysemestralnego była kraina bajekMotywem przewodnim tegorocznego Balu Międzysemestralnego był świat bajek. Nie brakowało więc kolorowych strojów i pokazu mody, były także gry i zabawy prowadzone przez studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez Miejskie Centrum Kultury były pokazy tańca w wykonaniu grup hip-hopowej i Progress a także lekcja tańca prowadzona przez  instruktorkę w MCK – Michalinę Ochocką.

W marcu studenci rozpoczną semestr letni. Przypomnijmy, że program Uniwersytetu Pierwszego Wieku obejmuje zajęcia o charakterze akademickim z elementami działań artystycznych i ogólnorozwojowych. Zajęcia składają się z części teoretycznej (prezentacji multimedialnej lub gawędy) oraz warsztatowej, podczas której studenci praktycznie utrwalają wcześniej zdobytą wiedzę. Zajęcia prowadzone są w Muzeum Regionalnym oraz Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Podczas semestru letniego oprócz wykładów, ćwiczeń i warsztatów, planowane są także wycieczki i spotkania. 

 

AP

 

Semestr zimowy na UPW ukończyło 47 studentów

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl