Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

SP 1 otwiera nową klasę sportowo-językowąSzkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bełchatowie prowadzi nabór do klasy IV o profilu sportowo-językowym na rok szkolny 2018/2019. Program nauczania przewiduje między innymi dodatkowych 5 godzin wf-u oraz 2 godziny języka angielskiego. Obecni trzecioklasiści, którzy chcieliby uczyć się w nowo powstającej klasie, a także ich rodzice, już 10 marca będą mogli spotkać się z Mariuszem Wlazłym, którego fundacja objęła patronatem klasę IV S.

 

Klasa sportowo-językowa ma liczyć dwudziestu uczniów, dzięki czemu, jak zapewnia Beata Piwowarska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, łatwiej będzie realizować program nauczania. - Zależy nam, aby nasi uczniowie rozwijali się nie tylko intelektualnie, ale także fizycznie. Równie ważne jest dla nas, aby dzieci nabierały umiejętności funkcjonowania w grupie rówieśniczej oraz uczyły się właściwych postaw społecznych. Sport, a szczególnie dyscypliny drużynowe, pomagają osiągnąć właśnie te cele – dodaje dyrektor Piwowarska. Dodatkową korzyścią, wynikającą z nauki w klasie sportowo-językowej będzie z pewnością to, że rodzice nie będą musieli po lekcjach dowozić dzieci na różne zajęcia dodatkowe, ponieważ zostaną one zapewnione na terenie szkoły w ramach godzin lekcyjnych.


Program nauczania w klasie sportowo-językowej będzie bogaty. Uczący się w niej będą mieli nie tylko dodatkowe zajęcia z wf-u (w sumie 5 godzin tygodniowo), ale także ponadprogramowe 2 godziny języka angielskiego. Dodatkowo przewidziane są zajęcia praktyczne z trenerami anglojęzycznymi oraz mentalnymi, przybliżona zostanie tematyka diety sportowej, uczniowie poznają także biografie polskich olimpijczyków.


- Już na tym etapie jest wiele aspektów, na które należy zwrócić uwagę, aby ukierunkować świadomość dzieci. Chcemy przygotować je do wyzwań czekających w przyszłości. Dlatego też najmłodsi będą odbywać zajęcia z trenerami od przygotowania mentalnego, którzy pomogą radzić sobie w trudnych sytuacjach, np. po przegranych. Będziemy chcieli stworzyć społeczność na miarę rodziny, która się wspiera i może na siebie liczyć. Ważne jest nie tylko nabycie umiejętności sportowych, ale i nauka samodzielności, odpowiedzialności oraz pracy w grupie – informuje Mariusz Wlazły, pomysłodawca projektu.


Patronat honorowy nad innowacyjną klasą objęli Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa oraz Mariusz Wlazły, co gwarantuje przyszłym uczniom wysoki poziom nauczania, udział w zawodach sportowych, nowoczesny system motywacyjny oraz współpracę ze Skrą Bełchatów.


Więcej informacji będzie można uzyskać podczas Dni Otwartych dla uczniów klas III oraz ich rodziców w sobotę 10 marca o godz. 10:00 w sali 16B na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1, drugie spotkanie odbędzie się podczas treningu pokazowego zaplanowanego na 18 marca (niedziela). Nabór do klasy sportowo-językowej natomiast zostanie przeprowadzony w niedzielę 8 kwietnia o godz. 9.00 w hali Energia przy ul. Dąbrowskiego 11. Tego dnia odbędzie się egzamin z języka angielskiego oraz ogólnorozwojowy test sprawnościowy  (formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ).

 

AP

 

Patronat nad klasą sportowo-językową objęła prezydent Mariola Czechowska oraz Mariusz Wlazły
 

fot./ Fundacja Wlazłego
 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl