Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

ZSP nr 9 obchodzi 30-lecie istnieniaZespół Szkolno-Przedszkolny obchodzi jubileusz 30-lecia. Na szkolnej auli odbyła się oficjalna uroczystość, na którą zaproszono władze miasta, byłych dyrektorów, nauczycieli, absolwentów i przyjaciół szkoły. Była to doskonała okazja do do wspomnień i podsumowań.

 

Jubileusz 30-lecia szkoły to ważne wydarzenie nie tylko w życiu uczniów i nauczycieli, ale także całego miasta. - Nasza szkoła ma bogatą tradycję, swój klimat, a przede wszystkim łączy kilka pokoleń bełchatowian. W naszej codziennej pracy kierujemy się zasadą, że w szkole najważniejszy jest uczeń, jej duszą - nauczyciele i wychowawcy, wsparciem - rodzice, a dumą - absolwenci – podkreśla Małgorzata Rupieta, dyrektor ZSP nr 9.


Prezydent Mariola Czechowska podziękowała za 30 lat kształcenia bełchatowianW uroczyste obchody jubileuszu zaangażowali się wszyscy nauczyciele, pracownicy placówki i rodzice. Zaproszeni goście nie szczędzili słów uznania, dziękując za wybitne osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i sportowe placówki. - „Dziewiątka” od samego początku należy do szkół, które kształcą dzieci na najwyższym poziomie. Za to profesjonalne przekazywanie wiedzy, wychowywanie w duchu poszanowania wartości, przyjazną i ciepłą atmosferę całej szkolnej społeczności serdecznie dziękuję – mówiła Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, która z okazji tego wyjątkowego święta przekazała szkole czek na 2,5 tys złotych. Pieniądze będą przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu nagłośnieniowego.


Szkoła na os. Dolnośląskim została otwarta 1 września 1987 roku. Wtedy dysponowała 32 izbami lekcyjnymi, oraz salą gimnastyczną, biblioteką oraz gabinetami lekarskim i stomatologicznym. W szkole uczyło się 1520 uczniów, a pracowało 53 nauczycieli. Do 1991 roku była placówką nauczania początkowego (klasy O i I-III). Pierwszym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 9 był Wacław Kosik, którego rok później na tym stanowisku zastąpiła Maria Kozub. W latach 1991 - 1993 dyrektorem była Krystyna Misiak, a w latach 1993 - 2008 - Lidia Szymańska. Obecnie placówką kieruje Małgorzata Rupieta. Ważnym wydarzeniem w życiu szkoły było bez wątpienia nadanie jej imienia Aliny i Czesława Centkiewiczów w kwietniu 1997 roku.

Obecnie do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego uczęszcza 811 dzieci (585 uczniów do szkoły podstawowej, 226 dzieci do przedszkola) i pracuje 93 nauczycieli.

 

AP

 


 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl