Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Nauczyciele i uczniowie miejskich placówek korzystają z różnorodnych form pracy zdalnej Nauczyciele i uczniowie miejskich placówek korzystają z różnorodnych form pracy zdalnej


Nauczanie w czasie zagrożenia epidemicznego nabrało nowego wymiaru. Strony internetowe, emaile, dzienniki elektroniczne czy grupy społecznościowe to dziś najczęściej wykorzystywane narzędzia w zdalnej pracy nauczycieli i uczniów także bełchatowskich szkół. Coraz więcej ciekawych propozycji edukacyjnych dla dzieci i młodzieży pojawia się też na stronach MEN, TVP Kultura, muzeów, teatrów czy bibliotek.

 


Przez najbliższe dwa tygodnie przedszkola i szkoły w całym kraju pozostaną zamknięte. Wszystko po to, by chronić dzieci i nie dopuścić do rozprzestrzeniania się koronawirusa. Kwarantanna społeczna, nie oznacza jednak, że uczniowie i nauczyciele mają czas wolny. To nie są dodatkowe ferie. Będąc w domu, można również pracować i uczyć się na bieżąco.

 

Na stronach internetowych oraz profilach społecznościowych wszystkich miejskich szkół pojawiły się komunikaty związane z edukacją online. Nauczyciele bełchatowskich placówek przygotowują różnorodne materiały do samodzielnej pracy. Uczniowie spodziewać się mogą zatem zadań z matematyki, języków obcych czy przedmiotów przyrodniczych. Poloniści z kolei przekazują tematy wypracowań, ćwiczenia gramatyczne i tytuły lektur. Dzienniki elektroniczne czy grupy facebookowe umożliwiają społeczności szkolnej pozostawanie w kontakcie. Chętnie wykorzystywane jest również internetowa poczta. W ten sposób dzieci i młodzież nie tylko utrwalają zdobytą wcześniej wiedzę. W miarę możliwości przekazywane są także nowe treści i terminy realizacji poszczególnych zadań.

 

Edukacja online to najlepsze rozwiązanie w obecnej sytuacji. Szczególnie dla uczniów, które w kwietniu przystąpić maja do egzaminu ósmoklasisty. To z myślą o nich m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło na stronach Centralnej Komisji Edukacyjnej specjalna zakładkę. Od poniedziałku, 16 marca, codziennie o godz. 9:00 pojawiać się tu będą nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, a o godz. 15:00 podawane będą właściwe rozwiązania. A znaleźć je można na : www.cke.gov.pl #egzaminósmoklasisty #CKE #egzamin.


Warto skorzystać z tej propozycji, podobnie zresztą jak z zaproszenia Telewizji Polskiej na seanse filmowe z lekturami szkolnymi w roli głównej, ale nie tylko. Każdego dnia na kanale TVP Kultura w godz. 13.00-17.00 wyświetlane są spektakle teatralne i ekranizacje utworów literackich. Ofertę tę uzupełniają programy na pozostałych kanałach TVP, w tym TVP ABC. Dla dzieci w różnym wieku przygotowano filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji, dostosowane do podstawy programowej. Szczegółowy program dostępny jest na www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne.

 

By urozmaicić dzieciom i młodzieży naukę w domu szkoły podpowiadają też ciekawe i ogólnodostępne strony edukacyjne, m.in. pistacja.tv, britishcouncil.pl, epodreczniki.pl, dyktanda.net, wolnelektury.pl, szaloneliczby.pl, poki.pl, wszechnica.org.pl, klasoteka.pl, zapytajfizyka.fuw.edu.pl, matemaks.pl, pisupisu.pl, aztekium.pl, kiddoland.pl, domowyprzedszkolak.pl, matzoo.pl, superbelfrzy.edu.pl, toporopa.eu/pl/, babadum.pl. Wśród rekomendowanych źródeł wiedzy są także kanały youtube zawierające na przykład gry edukacyjne: Archipelag matematyki, Khan Academy Polska, Ciekawe historie, Ale historia, Pan Belfer, Mówiąc inaczej, Rock Your English, Arlena Witt.


Nauczyciele zachęcają również swoich podopiecznych do skorzystania z lekcji muzealnych i wirtualnych odwiedzin w wybranych placówkach kultury. Na spotkania online, w tym zwiedzanie oraz ciekawe wykłady historyczne zaprasza m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego. Szczegółowy plan na najbliższe dni znajduje się na facebookowym profilu placówki.

KZB

 

MEN

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl