Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Z zajęć opiekuńczo-wychowawczych w miejskich szkołach korzysta w sumie kilkunastu uczniów klas I-IIIZ zajęć opiekuńczo-wychowawczych w bełchatowskich szkołach korzysta w sumie kilkunastu uczniów najmłodszych klas

 

W miejskich podstawówkach ruszyły zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I-III. Przez cały tydzień prowadzone będą także konsultacje dla ósmoklasistów i maturzystów, którzy już w czerwcu przystąpią do egzaminów. Wciąż prowadzone jest też nauczanie zdalne.

 

 

Od poniedziałku, 25 maja, uczniowie najmłodszych klas mogą korzystać z zajęć opiekuńczo-wychowawczych w swoich szkołach. W sumie w sześciu podstawówkach pod opieką nauczycieli świetlicy i nauczania wczesnoszkolnego przebywa kilkunastu uczniów.

 

Zgodnie z wytycznymi rządu, GIS-u i sanepidu wszystkie miejskie placówki wprowadziły w życie odpowiednie procedury bezpieczeństwa, m.in. 4 metry kwadratowe na jednego ucznia, 12-14-osobowe grupy, sale pozbawione przedmiotów, które trudno byłoby poddać dezynfekcji, np. dywany czy różne dekoracje. Przed wejściem na teren placówki obowiązuje mierzenie temperatury oraz dezynfekcja dłoni. Miasto wyposażyło szkoły w środki do dezynfekcji oraz ochrony indywidualnej dla pracowników.

 

Z początkiem tygodnia w szkołach rozpoczęły się także konsultacje dla uczniów klas ósmych. Wszystko po to, by młodzież mogła spotkać się z nauczycielami jeszcze przed egzaminami. Z podobnych zajęć w najbliższym czasie skorzystać mogą też maturzyści z III LO. Z kolei od 1 czerwca taką możliwość będą mieli również uczniowie pozostałych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

KZB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl