Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

 

kb2Pomysłowość uczestników bibliotecznych konkursów każdego roku zaskakuje i zachwyca jury

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie ponownie zachęca dzieci i młodzież do rozwijania talentów literackich i artystycznych. Służyć temu mają dwa cykliczne konkursy: „Między rajem a węglem” oraz „Książka – obiekt artystyczny”. Oba te wydarzenia od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych bełchatowian. Termin nadsyłania prac upływa 19 kwietnia.

 



Jak co roku wiosna w miejskiej bibliotece zapowiada się bardzo ciekawie, szczególnie dla tych, którzy zdecydują się do 19 kwietnia nadesłać prace na jeden z konkursów: literacki lub plastyczny. - Jak pokazują wcześniejsze edycje, zainteresowanie oboma konkursami wcale nie słabnie, wręcz przeciwnie, uczniowie szkół podstawowych sami dopytują o terminy i tematykę tegorocznych prac – mówi Ewa Trzmiel, kierownik Działu Promocji Biblioteki i Czytelnictwa.


Zarówno w konkursie literackim, jak i plastycznym udział biorą dzieci ze szkół podstawowych. Do artystycznej rywalizacji stają oni w dwóch kategoriach wiekowych: 11-12 i 13-15 lat. „Między rajem a węglem” dedykowany jest uczniom miejskich podstawówek, z kolei konkurs „Książka – obiekt artystyczny” ma szerszy, bo powiatowy, zasięg.



Konkurs o regionie pn. „Między rajem a węglem” to już tradycja w naszym mieście. Na stałe wpisał się on w biblioteczny harmonogram. Tegoroczna, XXIV już, edycja dotyczyć ma Bełchatowa z czasów II wojny światowej. Uczestnik konkursu na maksymalnie 3 stronach formatu A4 powinien nakreślić historię miasta czy regionu z lat 1939-1945 roku. Prace mogą zawierać m.in. archiwalne zdjęcia z tego okresu, rodzinne wspomnienia, kartkę z pamiętnika itp.



Powiatowy konkurs „Książka – obiekt artystyczny” odbywa się z kolei już po raz osiemnasty. Uczestnicy w wybranej technice plastycznej prezentują książkę, nie tyle jako źródło informacji czy opowieści fabularnej, lecz jako przedmiot artystyczny przedstawiony w oparciu o zapis uczuć, emocji, wrażeń i dziecięcych marzeń.


Prace należy składać do 19 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie, przy ulicy Kościuszki 9. Zgłoszenia propozycji konkursowych przyjmowane są za pośrednictwem szkół. Szczegóły znajdują się w załącznikach poniżej.

KZB

 

Tematem tegorocznego konkursu "Między rajem a węglem" jest Bełchatów z czasów II wojny światowejZarówno w literackim, jak i plastycznym konkursie udział biorą uczniowie szkół podstawowych

 

Tematem tegorocznego konkursu "Między rajem a węglem" jest Bełchatów z czasów II wojny światowejTematem tegorocznego konkursu "Między rajem a węglem" jest Bełchatów z czasów II wojny światowej

 

Każdego roku zainteresowanie konkursami jest bardzo duże Wszystkie prace będzie można obejrzeć na pokonkursowej wystawie w bibliotece

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl