Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Uczniowie klas IV-VIII zdalnie mają się uczyć przez dwa najbliższe tygodnie, czyli do 8 listopada Uczniowie klas IV-VIII zdalnie mają się uczyć przez dwa najbliższe tygodnie, czyli do 8 listopada

 

Uczniowie najstarszych klas bełchatowskich podstawówek, tak jak ich rówieśnicy w całym kraju, powróciło do zdalnego nauczania. Decyzją rządu w taki sposób młodzież ma się uczyć na razie do 8 listopada. Ponad tydzień zajęć online mają już za sobą uczniowie szkół ponadpodstawowych. W szkołach pozostały tylko dzieci z klas I-III.

 

Padają kolejne dzienne rekordy zakażeń koronawirusem. Aby zahamować epidemię rząd wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Jedną z nich ich jest nauka zdalna dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Co za tym idzie od poniedziałku, 26 października, online uczy się blisko 3000 bełchatowian z miejskich podstawówek. Wśród nich najwięcej, bo 770 jest szóstoklasistów, zaś najmniej – prawie 300 dzieci z klas piątych.

 

W miejskich placówkach powrót do zdalnej nauki przeszedł bez większych problemów. Do miasta nie dotarły żadne niepokojące sygnały. Przez ostatnie tygodnie szkoły przygotowywały się bowiem do nauczania online.  

 

– Dyrektorzy szkół sprawdzali czy uczniowie oraz nauczyciel mają w swoich domach dostęp do komputerów – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa odpowiedzialny m.in. za oświatę.  – W przypadku ich braku szkoły je wypożyczaj. Do dyspozycji zarówno dzieci, jaki pedagogów jest blisko 70 laptopów, które zakupiliśmy w ramach programu Zdalna Szkoła oraz Zdalna Szkoła Plus. Do tego trzeba jeszcze doliczyć sprzęt pozostający na wyposażeniu pracowni komputerowych – tłumaczy wiceprezydent Bełchatowa.

 

Miasto zakupiło także ponad sto zestawów audiowizualnych, na które składają się m.in. kamerka internetowa i słuchawki z mikrofonami. Aby usprawnić komunikację każdy nauczyciel ma służbową skrzynkę pocztową. Często klasy korzystają także z grup założonych na Messengerze czy innych tego typu komunikatorach. W siedmiu miejskich szkołach działają również dzienniki elektroniczne, rodzice na bieżąco mają więc wgląd we frekwencję swojego dziecka, jego oceny czy tematy odbytych zajęć.

 

- Część szkół prowadzi zajęcia w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Od września nauczyciele przeszli instruktaż w tym zakresie. Szkoleni będą również dyrektorzy, którzy przy pomocy wspomnianej platformy, będą mogli zarządzać placówką i sprawować nadzór pedagogiczny w czasie pracy zdalnej – tłumaczy wiceprezydent Politański.

 

Od ponad tygodnia zajęcia online mają uczniowie szkół ponadpodstawowych. Zajęcia prowadzone są w nich na takich samych zasadach, jak w podstawówkach. Szczegółowo pisaliśmy o tym w artykule „Szkoły średnie na zdalnym nauczaniu”.

 

>>> Czytaj artykuł: Szkoły średnie na zdalnym nauczaniu

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl