Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Opieka, zabawa i edukacja - miejski żłobek stawia na wszechstronny rozwój najmłodszych; fot./ archiwum Opieka, zabawa i edukacja - miejski żłobek stawia na wszechstronny rozwój najmłodszych; fot./ archiwum

 

Dodatkowych 15 miejsc dla najmłodszych utworzonych zostanie w miejskim żłobku „Jaś i Małgosia”. Miasto pozyskało na ten cel ponad 300 tys. zł z programu „MALUCH+”. To kolejne pieniądze po Funduszu Inwestycji Lokalnych, które trafią właśnie do tej placówki.

 


„Jaś i Małgosia” to jedyny prowadzony przez miasto żłobek. Obecnie uczęszcza do niego 75 dzieci w wieku do 3 lat. Rodzice chętnie zapisują tu swoje pociechy, a zainteresowanie jest coraz większe. Dlatego władze miasta zdecydowały się utworzyć kolejny oddział w tej jednostce. Potrzebne prace do adaptacji pomieszczeń sfinansowane zostaną w większości z programu „MALUCH +”.

 
- W zasadzie już od 4 lat robimy wszystko, żeby wzbogacić ofertę naszego żłobka, by była ona konkurencyjna na lokalnym rynku. Zmieniliśmy regulamin przyjęć, co ułatwiło dostęp do placówki. Zauważamy wzrost zainteresowania i obecnie mamy już listę rezerwową dzieci, które czekają na miejsce w żłobku. Dlatego zgłosiliśmy się do programu rządowego „MALUCH +” i przystępujemy do realizacji przygotowania pomieszczeń dla kolejnej grupy najmłodszych bełchatowian – mówi wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.


W tym celu zaadoptowane zostanie niewykorzystywane pomieszczenie, które przejdzie gruntowny remont. Odnowione zostaną ściany bawialni, zmodernizowana zostanie łazienka, szatnia, pomalowane będzie pomieszczenie podręcznej kuchni tzw. rozdzielni. Zakupione zostaną meble, a także zabawki i materiały dydaktyczne. Łazienka i szatnia zyskają nowe wyposażenie.


Szacunkowy koszt tego zadania to ponad 416 tys. zł. Dofinansowanie z programu „MALUCH+” wynosi blisko 333 tys. zł. Resztę potrzebnych środków do realizacji tego projektu stanowi wkład własny miasta.


- Dzieci to nasza przyszłość, dokładamy wszelkich starań, by zapewnić im jak najlepsze warunki rozwoju. Szukamy środków zewnętrznych i skutecznie po nie sięgamy. Dzięki ogłaszanym programom finansowania, jesteśmy w stanie unowocześniać nasze placówki – podkreśla wiceprezydent Politański.

 

>>> Czytaj: Miasto będzie remontowac żłobek

 


Warto dodać, że to nie jedyne pozyskane pieniądze na zmodernizowanie miejskiego żłobka. Z Funduszu Inwestycji Lokalnych, Bełchatów na kompleksową modernizację „Jasia i Małgosi” otrzymał blisko 3 mln zł. Informacje o uruchomieniu środków w ramach aktualnej edycji Tarczy Antykryzysowej, której beneficjentami są samorządy, przekazał 8 grudnia 2020r. premier Mateusz Morawiecki.


KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl