Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Uczestnicy bezpłatnych warsztatów będą mogli spróbować swoich sił w programowaniuUczestnicy bezpłatnych warsztatów będą mogli spróbować swoich sił w programowaniu

 

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami”. W ramach akcji opanować podstawy programowania, a nawet stworzyć własną grę, będzie mogło 10 tys. uczniów w wieku od 7 do 19 lat. To już dziewiąta odsłona cieszącego się dużym zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale także w Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji oraz Chile i Meksyku, wydarzenia. Patronat honorowy nad warsztatami objęła m.in. prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 


Akcja "Koduj z Gigantami" to cykl bezpłatnych międzynarodowych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dla uczestników przygotowano 10 tys. miejsc na zajęcia online. Przewidziano także warsztaty stacjonarne, które odbywać się będą w 90 miastach. Wszystko wystartuje 11 września.


W zajęciach udział wziąć mogą uczniowie w wieku od 7. do 19. roku życia, szczególnie tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy. Będą się one odbywały z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi.


Dziewiąta edycja warsztatów odbywa się pod hasłem "Starcie gigantów", będą one bowiem związane z siedmioma najpopularniejszymi grami: "Minecraft", "Fortnite", "Brawl Stars", "Among Us", "Roblox", "CS: GO", "League of Legends". W ramach warsztatów odbędzie się również konkurs projektowy z zakresu programowania, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody.


„Koduj z Gigantami” to nie tylko zajęcia z programowania. Organizatorzy rozszerzyli je o dodatkowe zajęcia z matematyki. MATEMATYCZNI GIGANCI – to tematyczne warsztaty dla ósmoklasistów i przyszłorocznych maturzystów, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę na podstawie testów próbnych, jakie specjalnie przygotowali egzaminatorzy CKE (Centralnej Komisji Egzaminacyjnej). Testy i ich rozwiązania omawiane będą przez wykwalifikowanego nauczyciela.


Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie: https://www.giganciprogramowania.edu.pl/.

 

AP

 

 

Zajęcia w ramach warsztatów prowadzone będą online oraz stacjonarnieZajęcia w ramach warsztatów prowadzone będą online oraz stacjonarnie

 

Patronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji – Janusz Cieszyński, Ośrodek Rozwoju Edukacji, NASK oraz włodarze miast, m.in. prezydent Bełchatowa Mariola CzechowskaPatronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński, Ośrodek Rozwoju Edukacji, NASK oraz włodarze miast, m.in. prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl