Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Listy kandydatów zakwalifikowanych do III LO wywieszone zostały m.in. na tablicy ogłoszeń  Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do III LO wywieszone zostały m.in. na tablicy ogłoszeń


Po ogłoszeniu wyników tegorocznych matur przyszedł czas na wyniki rekrutacji do szkół średnich. Z niecierpliwością czekali na nie również ósmoklasiści, którzy od września chcieliby uczyć się w bełchatowskim Mickiewiczu. Tu przygotowano dla nich cztery klasy i kilka ciekawych profili.

 
W środę, 12 sierpnia, absolwenci szkół podstawowych poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłosiło także III LO im. A. Mickiewicza w Bełchatowie.


Uczniowie, którzy miejskie liceum wskazali jako szkołę pierwszego wyboru, z listami zapoznać się mogli na trzy sposoby – bezpośrednio w szkole na tablicy ogłoszeń, na stronie placówki lub logując się do systemu internetowego.


O przyjęciu decydowała liczba punktów, które kandydaci uzyskali po przeliczeniu wyników z egzaminu i ocen na świadectwie. Pod uwagę brane też były naukowe, artystyczne czy sportowe osiągnięcia uczniów.


- Mimo niełatwej sytuacji, z którą przyszło ósmoklasistom zmierzyć się na koniec szkoły, poradzili sobie naprawdę dobrze. Jak pokazuje zestawienie tegorocznych wyników egzaminów zewnętrznych, w naszych podstawówkach poziom jest porównywalny, a w niektórych przypadkach wyższy niż średnie wojewódzka czy krajowa. To niewątpliwie powód do zadowolenia. Gratuluję zarówno uczniom, jak i nauczycielom – mówi wiceprezydent Łukasz Politański, odpowiedzialny m.in. za oświatę.


Porównanie wyników egzaminów zewnętrznych miejskich szkół podstawowych dostępne jest w załączniku.


Teraz kandydaci muszą jeszcze potwierdzić wolę przyjęcia do szkoły. Czas na to mają do 18 sierpnia. Ostateczne o tym, kto od września będzie się uczył w pierwszej klasie w III LO, wiadomo będzie 19 sierpnia. - Trzeba przyznać, że nasze liceum ogólnokształcące cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Dlatego też w tym roku w Mickiewiczu powstaną cztery klasy pierwsze, a nie trzy, jak wstępnie zakładaliśmy – mówi Elwira Antońska, dyrektor Wydziału Oświaty w bełchatowskim magistracie.


Na liście osób zakwalifikowanych do III LO znalazło się blisko 90 kandydatów. - Oferta edukacyjna, którą przygotowaliśmy na nadchodzący rok szkolny, była naprawdę ciekawa. Profil psychologiczno-społeczny zawsze przyciągał wielu chętnych, ale w tym roku chętnych było tak wielu, że powstaną aż dwa takie oddziały. Nowością będzie klasa łączona humanistyczno-artystyczna i ratownictwo medyczne. Właśnie te profile wywołały duże zainteresowanie – mówi Małgorzata Załęczna, wicedyrektor III LO w Bełchatowie. W Mickiewiczu tradycyjnie działać też będzie klasa sportowa. Każdy z zaproponowanych profili charakteryzuje się czymś szczególnym. - W naszej placówce uczniowie mają nie tylko się uczyć, zdobywać wiedzę, przygotowywać się do studiów, ale również rozwijać się społecznie i emocjonalnie – dodaje wicedyrektor Załęczna.


KZB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl