Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowskie szkoły są przygotowane do nowego roku szkolnego Bełchatowskie szkoły są przygotowane do nowego roku szkolnego

1 września do miejskich szkół i przedszkoli wróci ponad 5 tys. uczniów oraz przedszkolaków. – Nasze placówki są przygotowane na nowy rok szkolny. Zrobiliśmy wszystko, aby zarówno dzieci, jak i pozostali pracownicy czuli się w nich bezpiecznie – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

 

W miejskich szkołach i przedszkolach wakacje to czas wytężonej pracy. Placówki wykorzystały je na remonty, naprawy,a także gruntowne sprzątanie. W sierpniu, tak jak było to w latach poprzednich, pracownicy magistratu wraz ze strażą miejską i policją sprawdzą pod kątem bezpieczeństwa otoczenie wszystkich miejskich placówek oświatowych. Kontrolowane będzie m.in. oznakowanie, plany ewakuacji, ogrodzenia boisk. Wszystko po to, aby wraz z pierwszym dzwonkiem uczniowie mogli wrócić do bezpiecznych i dobrze przygotowanych szkół.

 

- Przed nami kolejny rok szkolny w reżimie sanitarnym. Uczniowie, a także pracownicy placówek oświatowych nie muszą się jednak obawiać. Obowiązywać będą bowiem takie same zasady, jak przed wakacjami. Na ten moment ani Ministerstwo Edukacji i Nauki, ani sanepid nie wprowadzili żadnych dodatkowych restrykcji – tłumaczy Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa. – Myślę, że większość z nas przyzwyczaiła się już do funkcjonowania w dobie epidemii. Uczniowie dobrze wiedzą, jakie czekają na nich zalecenia i czego muszą się spodziewać. Nie ukrywam, że chcielibyśmy, aby dzieci przez cały rok szkolny mogły uczyć się stacjonarnie. To dla nich najlepsze rozwiązanie. Nasze zdrowie jest jednak równie ważne. Dlatego jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność. Czy to będzie nauczanie zdalne, czy hybrydowe, będziemy robić wszystko, aby uczniowie mieli zapewnioną edukację na jak najwyższym poziomie – dodaje wiceprezydent Łukasz Politański.

 

Inne godziny przerw, osobne wejścia dla poszczególnych klas, zajęcia w jednej sali lekcyjnej, noszenie maseczek w częściach wspólnych – to tylko część zasad sanitarnych, jakie będą obowiązywać także w tym roku. – Nauczyciele i dyrekcja będą o tym wszystkim przypominać już 1 września. Ze swojej strony proszę zarówno dzieci, jak i rodziców i opiekunów, aby zachowali spokój i rozwagę, a także by stosowali się do wszystkich wytycznych. Mowa tu choćby o przyprowadzaniu dzieci do szkoły. Najlepiej będzie pozostawić pociechę pod opieką nauczyciela zaraz przy wejściu. Jest to bardzo ważne, bowiem im mniej osób postronnych w szkole, tym bezpieczniej dla uczniów i pracowników. Równie ważne jest to, by nie posyłać na lekcje dzieci z objawami chorobowymi, jak np. katar, kaszel, podwyższona temperatura – podsumowuje wiceprezydent Łukasz Politański.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl