Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Mickiewicz to jedyna w Bełchatowie szkoła oferująca klasy mistgrzostwa sportowegoMickiewicz to jedyna w Bełchatowie szkoła oferująca klasy mistgrzostwa sportowego

 

16 godzin tygodniowo wychowania fizycznego, opracowane przez polskie związki sportowe programy szkoleniowe, prowadzone przez wykwalifikowanych i licencjonowanych trenerów, a do tego ścisła współpraca a GKS-em – mowa o klasach mistrzostwa sportowego w III LO im. Adama Mickiewicza. Rekrutacja trwa, aplikować można do 25 czerwca. Chętni muszą zaliczyć egzamin sprawnościowy, który sprawdzi ich predyspozycje.


Od września w miejskim liceum utworzone zostaną jedyne w Bełchatowie klasy mistrzostwa sportowego ze specjalizacją piłka nożna. Naukę w nich kontynuować będą mogli zarówno absolwenci gimnazjum, jak i kończący ósmą klasę podstawówki. Jak mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa, takie klasy gwarantują najwyższy sportowy poziom. – To, co oferujemy to pewne novum w rozwiązaniach oświatowych. Cieszę się, że dzięki klasom mistrzostwa sportowego nasza młodzież będzie mieć szansę rozwijania swoich uzdolnień.

Mickiewicz gotowy na podwójny nabór

 

Kto może zostać uczniem klasy mistrzostwa sportowego? Każdy cieszący się bardzo dobrym stanem zdrowia absolwent gimnazjum i podstawówki, który zaliczy próbę sprawności fizycznej. W przypadku Mickiewicza, egzaminy przeprowadzone zostaną 28 i 29 maja. – Liczy się przede wszystkim sprawność fizyczna kandydata oraz umiejętności techniczno-taktyczne danej dyscypliny sportowej, w naszym wypadku piłki nożnej. Mam na myśli np. drybling, precyzyjne podanie czy samo rozumienie gry – zdradza Marcin Węglewski, dyrektor sportowy PGE GKS Bełchatów.


O przyjęciu do oddziałów mistrzostwa sportowego decydować będą przede wszystkim wyniki egzaminu sprawnościowego, który przeprowadzą trenerzy bełchatowskich piłkarzy. Konieczne będzie również dostarczenie lekarskiego zaświadczenia o stanie zdrowia ucznia. Oczywiście, równie ważne będą wyniki egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty.


W sumie w miejskim liceum przygotowano około 150 miejsc w sześciu klasach pierwszych. Jak podkreśla Małgorzata Załęczna, wicedyrektor III LO, każdy z chętnych do nauki w Mickiewiczu znajdzie oddział zgodny z jego zainteresowaniami i predyspozycjami. – Nasze hasła to innowacyjność, kreatywność i tradycja. Jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć atmosferę życzliwości, która sprzyja rozwojowi intelektualnemu i psychicznemu naszych uczniów. Program w poszczególnych klasach jest przemyślany tak, byśmy mogli jak najlepiej przygotować naszych uczniów do podjęcia w przyszłości konkretnych studiów – tłumaczy wicedyrektor Załęczna.

 

Oferta edukacyjna Mickiewicza

Rekrutacja, która ruszyła 13 maja, zakończy się 25 czerwca. Jest więc jeszcze czas na podjęcie decyzji, w której szkole kontynuować naukę. Dlaczego warto rozważyć III LO im. A. Mickiewicza? To jedyna w Bełchatowie szkoła średnia z klasami integracyjnymi – mowa o oddziałach psychologiczno-społecznym. W ofercie znajduje się także klasa językowo-menadżerska, biologiczno-chemiczna z matematyką, prawno-ekonomiczna i przyrodnicza z elementami ekologii i ochrony zdrowia. Placówka gwarantuje zajęcia dodatkowe ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych, warsztaty językowe i współpracę z British Council oraz innowacyjny program autorski w trzech językach (polskim, angielskim i niemieckim). Dodatkowo wprowadzane są innowacyjne programowe z matematyki i fizyki, uczniowie mają szansę realizowania projektów przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz ERASMUS-a, czyli wymiany młodzieży z partnerskiego Csongradu na Węgrzech.

 

AP/KZB

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl