Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Blisko 400 uczniów korzysta z różnorodnych zajęć dodatkowych w ramach "Nowej Szkoły"W ramach "Nowej Szkoły" blisko 400 uczniów korzysta z różnorodnych zajęć dydaktycznych

 

Od kliku miesięcy bełchatowska Ósemka z powodzeniem realizuje program „Now@ Szkoła”. Z 71 godzin dodatkowych zajęć w tygodniu, kół zainteresowań oraz zajęć kompensacyjnych, korzysta blisko 400 uczniów. Do tego doliczyć trzeba nowoczesny sprzęt informatyczno-edukacyjny, a także pomoce dydaktyczne, w które już niebawem doposażona zostanie szkoła.

 

 

SP nr 8 stawia na innowacyjność, kreatywność oraz indywidualizację nauczania. W tym duchu w pod koniec ubiegłego roku przystąpiła do programu „Now@ Szkoła”. Teraz realizacja projektu wchodzi w kolejną fazę. W najbliższym czasie placówka wzbogaci się o nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne, które niewątpliwie jeszcze bardziej przyczynią się do wzrostu zainteresowania naukowymi zagadnieniami. Do wielu pracowni, w tym sal przyrodniczych, trafią m.in. interaktywne tablice, przyrządy laboratoryjne, magnesy neodymowe, modele atomów, zestawy pryzmatów, globusy. Z nowych pomocy ucieszą się też humaniście, nie zabraknie bowiem słowników, atlasów, gier dydaktycznych, plansz i zabaw logopedycznych.

 

- Dzięki doposażeniu staniemy się „szkołą marzeń” dla naszych uczniów, rodziców i nauczycieli. Nauka stanie się dla wielu wychowanków pogłębieniem wiedzy oraz rozwojem pasji i zainteresowań. „Nowa szkoła” niewątpliwie wspiera nas w tworzeniu społeczności dydaktycznej – powiedziała dyrektor SP nr 8 Maria Łazuga, która zapowiedziała, że już we wrześniu otworzone zostaną nowoczesne pracownie informatyczne. W sumie do szkoły trafi po 25 laptopów i komputerów.

 

W ramach „Nowej Szkoły” od stycznia prawie 400 uczniów uczestniczy w zajęciach dodatkowych. Przez 71 godzin w tygodniu prowadzone są różnorodne koła zainteresowań, w tym: językowe, matematyczne, przyrodnicze, biologiczno-geograficzne, fizyczno-chemiczne czy z przedsiębiorczości. Zainteresowaniem cieszą się też koła informatyczne.

 

- Wszystkie lekcje dodatkowe są bardzo interesujące, a nawet wciągające – dzieli się swoimi wrażeniami Julka, autorka kolorowej kuli do kąpieli dla cery alergicznej i atopowej. Jej koleżanka z ławki dodaje, że tak naprawdę są to najciekawsze zajęcia, na jakich kiedykolwiek była. - Tu wiedzę przekładamy na doświadczenie – dopowiada nauczycielka prowadząca koło z nauk przyrodniczych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod eksperymentalnych w trakcie spotkań uczniowie nie tylko zdobywają wiadomości i ćwiczą nabyte umiejętności, ale przede wszystkim poszerzają horyzonty myślowe, zaspokajają naturalną ciekawość świata. Ponadto przygotowywane są do świadomego wyboru kierunku edukacji, a w przyszłości kreatywnego wejścia na rynek pracy.

 

Równie ważne jak rozbudzanie zainteresowań, jest rozpoznawanie potrzeb dzieci, wspomaganie w rozwoju i wzmacnianie, a to główne podczas terapii pedagogicznej i logopedycznej. Z fachowej pomocy korzystają głównie uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Stąd tak duża liczba zajęć korekcyjno-kompensacyjnych z zakresu języków polskiego i angielskiego, matematyki, fizyki czy chemii. - Organizując dodatkowe zajęcia dla dzieci, chodziło nam o to, by umożliwić im wzrost świadomości, wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim stworzyć im warunki do osiągania sukcesów na miarę ich możliwości – podsumowała dyrektor Łazuga.

 

Dodajmy, że wszystkie zajęcia, które odbywają się w „Nowej Szkole” są bezpłatne. Wartość całego projektu wynosi powyżej 725 tys. zł, z czego ponad 674 tys. zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego, a ponad 50 tys. zł dołożyło miasto.

 

Realizacja innowacyjnych zadań edukacyjnych trwać będzie do 30 czerwca 2020 roku.

 

 

KZB

 

"Now@ Szkoła" to nie tylko koła zainteresowań, ale również liczne zajęcia korekcyjno-kompensacyjne"Now@ Szkoła" to nie tylko koła zainteresowań, ale również liczne zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

 

Na zajęciach uczniowie przekuwają wiedzę w doświadczenieNa zajęciach uczniowie przekuwają wiedzę w doświadczenie

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl