Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

"Now@ szkoła" to z jednej strony różnorodne zajęcia edukacyjne, z drugiej nowoczesna baza dydaktyczna"Now@ szkoła" to z jednej strony różnorodne zajęcia edukacyjne, z drugiej nowoczesna baza dydaktyczna

 

Kilkadziesiąt komputerów stacjonarnych i laptopów, a do nich specjalna szafa ładująca, nowoczesne tablice interaktywne, mnóstwo pomocy dydaktycznych – wszystko to pozyskała w ostatnim czasie bełchatowska Ósemka. Od kliku miesięcy podstawówka z powodzeniem realizuje program „Now@ Szkoła”.

 

 

SP nr 8 stawia na innowacyjność, kreatywność oraz indywidualizację nauczania. W tym duchu w pod koniec ubiegłego roku przystąpiła do programu „Now@ Szkoła”. Teraz realizacja projektu wchodzi w kolejną fazę. Trwa doposażanie sal i pracowni.


Do placówki dotarł już nowoczesny sprzęt informatyczno-edukacyjny, w sumie 50 komputerów i laptopów. Dzięki temu od września uczniowie będą korzystać z dwóch w pełni wyposażonych sal komputerowych z podłączeniem do sieci bezprzewodowej. W jednej z nich będą komputery stacjonarne, w drugiej – laptopy ze specjalną szafą do ładowania i przechowywania sprzętu. Do tego placówka pozyskała 3 urządzenia wielofunkcyjne, głośniki bezprzewodowe i dwie tablice interaktywne.


To jeszcze nie wszystko. W ramach programu Ósemka wzbogaciła się również o różnorodne pomoce dydaktyczne, które liczyć trzeba w tysiącach. Dzięki temu wszystkie pracownie, w tym chemiczna, fizyczna, biologiczna, zostały w pełni doposażone. Przyrządy laboratoryjne, szafa z odczynnikami chemicznymi, magnesy neodymowe, modele atomów, zestawy pryzmatów, globusy, mapy geograficzne Polski i świata, atlasy to pomoce, dzięki którym uczniowie będą mogli jeszcze intensywniej rozwijać zainteresowania naukowe.


Z nowych pomocy ucieszą się też humaniście, nie zabraknie bowiem słowników, atlasów, gier dydaktycznych. Równie ważne jak rozbudzanie zainteresowań, jest rozpoznawanie potrzeb dzieci, wspomaganie w rozwoju i wzmacnianie, a to główne podczas terapii pedagogicznej i logopedycznej. Z fachowej pomocy korzystają głównie uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Teraz podczas zajęć uczniowie do dyspozycji będą mieli szereg nowych plansz edukacyjnych, kart i gier logopedycznych.

 

Przypomnijmy, że w ramach „Nowej Szkoły” od stycznia w zajęciach dodatkowych uczestniczyło prawie 400 uczniów. Przez 71 godzin w tygodniu prowadzone były różnorodne koła zainteresowań, w tym: językowe, matematyczne, przyrodnicze, biologiczno-geograficzne, fizyczno-chemiczne czy z przedsiębiorczości. Zainteresowaniem cieszyły się też koła informatyczne.

 

Podobnie będzie w nadchodzącym roku szkolnym, bowiem realizacja innowacyjnych zadań edukacyjnych trwać będzie do 30 czerwca 2020 roku. Dzięki zastosowaniu metod eksperymentalnych w trakcie spotkań uczniowie nie tylko zdobywać będą wiadomości i ćwiczyć nabyte umiejętności, ale przede wszystkim - zaspokajając naturalną ciekawość świata - poszerzać horyzonty myślowe.

 

Wartość całego projektu wynosi powyżej 725 tys. zł, z czego ponad 674 tys. zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego, a ponad 50 tys. zł dołożyło miasto.

 

KZB

 

Nim zabrzmi pierwszy dzwonek wszystkie pomoce dydaktyczne trafią do odpowiednich pracowni Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek, wszystkie pomoce edukacyjne trafią do odpowiednich pracowni

 

W specjalnej szafie jednorazowo ładowanych może być 25 laptopówW specjalnej szafie jednorazowo ładowanych może być 25 laptopów

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl