Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Maturzyści z Mickiewicza odebrali świadectwa ukończenia szkoły Maturzyści z Mickiewicza odebrali świadectwa ukończenia szkoły

 

Uczniowie maturalnych klas miejskiego III Liceum Ogólnokształcącego odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Powodzenia w dalszej życiowej drodze oraz życzenia „połamania piór” na maturze przekazała absolwentom prezydent Mariola Czechowska.

 

 

Miejskie III LO, popularnie zwane Mickiewiczem, ukończyło ponad 90 osób z czterech klas. Świadectwa odebrali w piątek, 28 kwietnia. Najlepsi absolwenci otrzymali pamiątkowe nagrody, trafiły one także do osób, które aktywnie pracowały na rzecz szkoły. Absolwenci Mickiewicza odebrali świadectwa, ale też sporo życzeń.

 

– Gratuluję ukończenia miejskiego liceum. Teraz przed Wami jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Z całego serca życzę Wam, powodzenia i połamania piór. Abyście uzyskali jak najlepsze wyniki, które dadzą Wam wstęp na wymarzone studia i uczelnie, otworzą nowe możliwości, spełnią edukacyjne oraz zawodowe ambicje, będą przepustką do tego, o czym marzycie – napisała w liście do absolwentów prezydent Mariola Czechowska.

 

Kilka ciepłych słów przekazał także wiceprezydent Łukasz Politański, który podziękował także młodzieży za to, że tworzyli społeczność Mickiewicza.

 

– Z wielkim sentymentem zawsze wracam do Waszej szkoły, bo sam jestem jego absolwentem. I czuję się tutaj jak w domu. Dziękuję Wam wszystkim za wkład jaki wnosicie w budowę tej szkoły – powiedział wiceprezydent Łukasz Politański.

 

Podziękowania i życzenia skierowała do uczniów, dyrekcji, nauczycieli i rodziców Ewa Mękarska, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Bełchatowie:

 

- W ciągu minionych lat, mimo piętrzących się trudności, zmieniliście się – dorośliście. I choć pewnie tego nie czujecie – to najważniejsza zmiana w Waszym życiu. Teraz już tylko będziecie szlifować, to co zostało uformowane w tym okresie. (…) Pozostawiacie w tej szkole, która przez tyle lat była Waszym drugim domem, wiele ciepłych wspomnień. Dziękuję Wam za otwartość, za kreatywność, za budowanie fantastycznych relacji i atmosfery w szkole, za sukcesy. Każdy z Was pójdzie teraz swoją drogą (…) Pamiętajcie, że zawsze najważniejsza jest ludzka godność. Istota człowieczeństwa to wierność swoim zasadom, niezłomność, duma, tolerancja i wrażliwość na drugiego człowieka. (…) Serdecznie dziękuję nauczycielom i pracownikom szkoły. Za determinację, zrozumienie, otwartość, cierpliwość, i poświęcenie – powiedziała podczas uroczystości Ewa Mękarska, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie.

 

Za kilka dni większość abiturientów III LO przystąpi do jednego z najważniejszych życiowych egzaminów. Matury rozpoczną się już 4 maja od obowiązkowego języka polskiego na poziomie podstawowym. W następnych dniach zaplanowane są: matematyka i język angielski. Tegoroczne matury potrwają do 23 maja.

 

ADA

 

Wiceprezydent Łukasz Politański podziękował młodzieży, że tworzyli społeczność Mickiewicza Wiceprezydent Łukasz Politański podziękował młodzieży, że tworzyli społeczność Mickiewicza

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl