Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Dwunastka po raz siódmy już zaangażowała się w akcję Dwunastka po raz siódmy już zaangażowała się w akcję

 

Uczniowie SP nr 12 podjęli próbę bicia Rekordu Guinnessa w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Przez 30 minut, bo tyle trwała akcja, wykonało ją ponad 200 uczniów. Czy uda się podbić rekord? Tego dowiemy się za kilka dni.

 

Szkoła Podstawowa nr 12 po raz siódmy już przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji. Od lat organizują ją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a jej data nie jest przypadkowa. Właśnie 16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Wydarzenie ma promować naukę pierwszej pomocy, która niejednokrotnie uratowała już życie.

 

W całym kraju akcja rozpoczęła się punktualnie o godz. 12. Na próbę bicia rekordu uczniowie mieli 30 minut. W tym czasie do fantomu udało się podejść dokładnie 215 uczniom z bełchatowskiej Dwunastki, spośród ponad 350 klas III-VIII. Czy uda się pobić rekord? Tego dowiemy się za kilka dni, kiedy do WOŚP-u spłyną wyniki ze wszystkich szkół.

 

 Przez cały rok szkolny w SP nr 12 realizowany jest program „Ratujemy i uczymy się ratować, w ramach którego uczniowie mają pozalekcyjne zajęcia z pierwszej pomocy.  

 

– Próba bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, to jeden z jego elementów. Przyłączamy się do niej już po raz siódmy – mówi Agnieszka Ludwiczak-Maszewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie. – Takie zajęcia są niezwykle ważne. Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie uczą się zasad pierwszej pomocy. Dzięki temu jesteśmy pewni, że będą oni potrafili sobie poradzić w takiej sytuacji – podsumowuje dyrektor Dwunastki.

 

AD-A

 

Na udział w akcji czekało ponad 350 uczniów z klas III-VIIINa udział w akcji czekało ponad 350 uczniów z klas III-VIII

 Przez cały rok szkolny w Dwunastce realizowany jest program "Ratujmey i uczymy ratować"Przez cały rok szkolny w Dwunastce realizowany jest program "Ratujmey i uczymy ratować"

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl