Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

prezydent Mariola Czechowska uhonorowała nauczycieli, którzy w szczególny sposób wyróżniają się wykonując swój zawódPrezydent Mariola Czechowska uhonorowała kilkudziesięciu bełchatowskich nauczycieli 

 

Tradycyjnie z okazji Dnia Edukacji Narodowej prezydent Mariola Czechowska przyznała nagrody wyróżniającym się pracownikom miejskich szkół i przedszkoli. W tym roku gratyfikację otrzymało 41 osób.

 

Nagrody symbolicznie wręczone zostały podczas miejskich obchodów Dnia Nauczyciela, które odbyły się w czwartek, 13 października w MCK PGE Gigantach Mocy. Wśród nagrodzonych są pracownicy ze wszystkich miejskich placówek oświatowych. W sumie otrzymało je 41 osób – 9 nauczycieli wychowania przedszkolnego, 27 pedagogów z miejskich szkół, 5 dyrektorów. Wszyscy na swoim koncie mają szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej i wysokie wyniki nauczania. Mogą się oni także poszczycić wieloma sukcesami swoich uczniów w konkursach i olimpiadach oraz kreatywnością i stosowaniem nowatorskich form czy metod pracy, które motywują uczniów do działania, pogłębiania wiedzy i twórczego.

 

Prezydent Mariola Czechowska podziękowała wszystkim pracownikom bełchatowskiej oświaty za pracę i trud włożony w edukację, a także wychowanie dzieci i młodzieży.  

 

- Ogromnie się cieszę, że po dwóch latach covidowej przerwy możemy wspólnie świętować miejski Dzień Edukacji Narodowej. To dla mnie wielka radość, że mogę dziś złożyć Państwu życzenia osobiście. Serdecznie dziękuję za doskonałe zorganizowanie pracy dla naszych uczniów w czasie pandemii COVID-19. Wiemy, że nasi uczniowie nic nie stracili, a to dzięki Państwa wielkiemu zaangażowaniu. Z serca dziękuję też za Państwa serce, z jakim przyjęliście w naszych placówkach edukacyjnych dzieci z Ukrainy. Przez ostatnie trzy dni gościliśmy delegacje z naszych miast partnerskich, które przyjechały tutaj głównie po to, by rozmawiać o pomocy w odbudowie swoich miast. Prosili także o przekazaniu Państwu wielkich podziękowań za to, że ukraińskie dzieci mogą w naszych placówkach spokojnie kontynuować naukę. Szanowni Państwo, serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym. Wasza praca, to Wasza pasja, o czym świadczą właśnie te nagrody. Na nadchodzący rok szkolny życzę zdrowia, radości, spokoju i nieustającej satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą - powiedziała podczas uroczystości prezydent Czechowska. 

 

Za otrzymane nagrody i wyróżnienia w imieniu nagrodzonych podziękowała dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 6 w Bełchatowie Iwona Skrzypińska. - Dzień Edukacji Narodowej to ważne święto w życiu każdego pracownika oświaty.  Praca na rzecz współczesnej edukacji jest dziś niezwykle wymagająca, ale daje wiele satysfakcji i radości. "Kiedy czujesz, że chcesz, że możesz, uczysz, i że warto kształtować młode pokolenia, to już wiesz, że właściwą drogę wybrałeś. A na tej drodze jakże ważny jest nikt inny, jak nauczyciel". Barbara Cage tak określa nauczyciela.  Nauczyciel to ktoś, kto widzi w każdym dziecku wyjątkową osobę i zachęca ją do rozwijania jego indywidualnych talentów oraz mocnych stron. Myślę, że wyróżnieni dziś nauczyciele i dyrektorzy są tego najlepszym przykładem. Dzisiejsze wyróżnienie jest dla mnie oraz moich koleżanek i kolegów ogromnym zaszczytem. Życzę Państwu, abyście z optymizmem i ogromną pasją podchodzili do swojej codziennej pracy - mówiła dyrektor Skrzypińska.

 

Czterech bełchatowskich nauczycieli zostało także wyróżnionych przez kuratora oświaty. Wyróżnienia pedagodzy ci odebrali podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się 12 października w Tomaszowie Mazowieckim. Medalem Komisji Edukacji Narodowej wyróżniony został Waldemar Domińczyk ze Szkoły Podstawowej nr 13. Natomiast Nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty otrzymała Bożena Konieczna ze Szkoły Podstawowej nr 13 oraz  dyrektorki dwóch miejskich podstawówek – Beata Walenczak-Frukacz ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Agnieszka Maszewska-Ludwiczak ze Szkoły Podstawowej nr 12.

 

Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim Tomasz Trzaskacz podkreślał, że każdy nauczyciel zasługuje na szacunek, bo jest prawdziwym mistrzem i autorytetem dla młodych pokoleń. - Głęboko wierzę, że właśnie tu w Bełchatowie uczą tacy Mistrzowie. Nauczyciele, którzy potrafią przewodzić młodym ludziom w wejściu w dorosłość i wybraniu drogi życiowej. Drodzy Pedagodzy, życzę Wam samych pięknych dni - dodał dyrektor Trzaskacz.

 

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej były także okazją, aby pogratulować nauczycielom, którzy w minionych miesiącach podnieśli swoje kwalifikacje i zdali egzamin na nauczyciela mianowanego. Awanse otrzymało dziesięciu nauczycieli, którym prezydent Mariola Czechowska wręczyła akty nadania. Gratulacje otrzymało także 17 pedagogów, którzy uzyskali najwyższy stopień awansu zawodowego, tj. nauczyciela dyplomowanego.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Dzień Edukacji Narodowej 2022

 

Po części oficjalnej odbył się koncert. Bełchatowianie mieli okazję, aby posłuchać koncertu Anny Serfińska i Paweł Bauer przy akompaniamencie Pawła Filipka.

 

Życzenia nauczycielom złożyli również wiceprezydenci Dariusz Matyśkiewicz i Łukasz PolitańskiŻyczenia nauczycielom złożyli również wiceprezydenci Dariusz Matyśkiewicz i Łukasz Politański

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl