Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaPrzedszkola stawiają na rozwój i ekologię

Przedszkola stawiają na rozwój i ekologię

 

Przedszkolaki zawsze chętnie biorą udział w projektach ekologicznychPrzedszkolaki zawsze chętnie biorą udział w projektach ekologicznych

 

Przedszkolaki Jedynki, Dwójki i Piątki będą się uczyć, jak dbać o środowisko naturalne, z kolei najmłodsi uczniowie z Czwórki skorzystają ze specjalistycznych zajęć Biofeedback. Na wszystkie te projekty miejskie placówki otrzymały zewnętrzne dofinansowanie.

Podczas gdy jedne placówki stawiają na edukację przyrodniczą i ekologiczną, inne sięgną po najnowsze rozwiązania z dziedzin takich psychologia czy neurologia dziecięca.

– Początek roku szkolnego to dobry moment na wdrażanie nowych pomysłów. Cieszę się, że nasze placówki z zaangażowaniem występują z innowacyjnymi propozycjami edukacji dzieci, sięgają po nowoczesne rozwiązania, a wszystko po to, by w optymalny sposób wspierać rozwój uczniów – mówi wiceprezydent miasta Łukasz Politański.

„Ziemię kochamy, o jej zasoby dbamy”, „Po co komu woda”, „Nasze przygody z małą kropelką wody” – to trzy nowe projekty edukacji ekologicznej, które realizowane będą kolejno w PS nr 1, 2 i 5. Łączna wartość wszystkich tych przedsięwzięć, na które przedszkola pozyskały dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, to ponad 85 tys. złotych. W sumie na wszystkie te projekty bełchatowskie placówki otrzymały dotację na ponad 73 tys. złotych. Wycieczki, warsztaty, zajęcia edukacyjno-przyrodnicze, konkursy ekologiczne z nagrodami – tego na pewno nie zabraknie podczas zajęć w przedszkolach. Zakupione też zostaną dodatkowe materiały edukacyjne.

Nowe zadania realizować będzie również Szkoła Podstawowa nr 4, która planuje uruchomić dla swoich najmłodszych uczniów nowoczesny gabinet terapii Biofeedback. W ramach „Aktywnego startu” zajęcia prowadzone będą metodą, która m.in. pozytywnie wpływa na procesy poznawcze i funkcjonowanie dziecka w sytuacjach stresowych, zwiększenie zdolności zapamiętywania i koncentracji, a także wyciszenie i zminimalizowanie stanów lękowych.

Koszt całego przedsięwzięcia, w tym utworzenia i wyposażenia gabinetu oraz szkolenia 6 nauczycieli, wynosi ponad 85 tys. złotych, a dofinansowanie udzielone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego to blisko 72 tys. złotych.

KZB