Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowski Uniwersytet Pierwszego Wieku stawia na kreatywność i naukę przez zabawęBełchatowski Uniwersytet Pierwszego Wieku stawia na kreatywność i naukę przez zabawę

 

Młodzi bełchatowianie ponownie mają szansę studiować na Uniwersytecie Pierwszego Wieku. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią prezydent Mariola Czechowska chce bowiem reaktywować uczelnię. Chętni mogą się już zgłaszać.

 


- Dla dzieci to świetna okazja do rozwijania pasji, zainteresowań, poznawania rówieśników. Ruch, zabawa, kreatywność i artystyczna swoboda, których na naszej uczelni nie brakuje, sprawiają, że mali żacy nie tylko przyswajają często niełatwe zagadnienia naukowe, ale również samodzielnie odkrywają otaczający ich świat. I to zupełnie inaczej niż w szkolnej ławce. Dlatego wracamy idea Uniwersytetu Pierwszego Wieku. Liczę, że i tym razem zainteresowanie będzie duże – mówi prezydent Mariola Czechowska.


Zajęcia i wykłady prowadzić będą zarówno pracownicy Muzeum Regionalnego czy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, ale także wykładowcy z filii kieleckiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Do wyboru będą dwa kierunki, czyli historia z archeologią oraz filologia polska z dziennikarstwem. Co ważne, program nie będzie pokrywać się z nauczaniem szkolnym. Podobnie, jak w latach poprzednich, duży nacisk położony zostanie na wzbogacenie wiedzy ogólnej studentów, ale także naukę logicznego myślenia, umiejętne zadawanie pytań i samodzielne poszukiwanie odpowiedzi.


Inauguracja kolejnego roku akademickiego planowana jest, jak na wszystkich uczelniach, w październiku, ale już teraz czekamy na chętnych. Dzieci chcące studiować na bełchatowskim Uniwersytecie Pierwszego Wieku mogą zgłaszać się do Muzeum Regionalnego przy ul. Rodziny Hellwigów. Więcej informacji udzielają pracownicy muzeum pod numerem telefonu 44 633 11 33.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl