Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

PS nr 2 nową podłogę zyskało w salach, ale też w sztani i holu PS nr 2 nową podłogę zyskało w salach, ale też w sztani i holu

 

Miasto systematycznie inwestuje w miejskie placówki oświatowe. W ostatnim czasie w dwóch przedszkolach – PS nr 2 i PS nr 4 wymienione zostały kolejne podłogi. Roboty obejmowały zarówno sale, jak i hole czy sztanie.

 

To już kolejny etap prac. W wakacje w Przedszkolu Samorządowym nr 4 wymieniona została podłoga w jednej z sal, teraz zyskało ją następne pomieszczenie. – Stary, drewniany parkiet zastąpiliśmy panelami, które mamy już sprawdzone. Przede wszystkim są one bezpieczne dla dzieci, z drugiej strony są też łatwe do utrzymania w czystości. Wymianą podłóg zajmowaliśmy się sukcesywnie. Dzięki temu właściwie we wszystkich już pomieszczeniach mamy nowe panele lub wycyklinowane i pomalowane parkiety. Liczę, że ostatni etap prac uda się przeprowadzić w niedalekiej przyszłości – mówi Elżbieta Ceglarek, dyrektor Czwórki.

 

Nieco więcej roboty było w Przedszkolu Samorządowym nr 2. Tu remontem objęty był zdecydowanie większy metraż – nową podłogę zyskały dwie sale,  jeden ze szkolnych korytarzy oraz szatnia. Dwójka postawiła na wykładzinę, która jest odporna na ścieranie, będzie więc ją można dłużej użytkować. Dodatkowo niweluje hałas i jest antypoślizgowa. – Mamy już takie rozwiązanie podłogowe w przedszkolu i świetnie się ono sprawdza. Dlatego ponownie zdecydowaliśmy się na wykładzinę – powiedziała Anna Łuszcz-Kędziak, dyrektor PS nr 2. Oprócz zerwania starych parkietów, remont obejmował również wykonanie wylewki, a później położenie nowej wykładziny. Przy okazji, pomieszczenia, gdzie prowadzone były roboty, zostały również pomalowane.

 

Tak, jak w przypadku przedszkola nr 4 i w Dwójce, to już kolejny etap prac. W ubiegłym roku nową podłogę zyskały dwie inne sale, w następnej wykonane zostało cyklinowanie dotychczasowego parkietu. W sumie wszystkie prace związane z wymianą podłóg i ich remontem w obydwu placówkach, kosztowały miasto ponad 180 tys. zł. 

 

ADA

 

W lutym w PS nr 2 wymienione zostały kolejne podłogi W lutym w PS nr 2 wymienione zostały kolejne podłogi

 

Nowe panele położone zostały w jednej z sal PS nr 4 Nowe panele położone zostały w jednej z sal PS nr 4

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl