Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Każdego bełchatowski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma ponad 300 słuchaczy Każdego roku bełchatowski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma ponad 300 słuchaczy

 

Słuchacze bełchatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wracają do nauki. Miejskie Centrum Kultury zaplanowało, że zajęcia rozpoczną się 5 października. Przez wzgląd na epidemię nie będzie jednak wspólnej, oficjalnej inauguracji roku akademickiego. Na seniorów czekają także warsztaty w Cafe Senior Raj, które od września wznowiło swoją działalność.

 

Na seniorów tradycyjnie czekają różnorodne zajęcia. Począwszy od informatyki, przez psychologię i naukę języków obcych, po jogę, pilates czy zajęcia korekcyjne. W planach są także specjalne kursy, wykłady, spotkania i wycieczki. W tegorocznym planie zajęć znalazła się także nowość – arteterapia, czyli terapia przez różne dziedziny artystyczne. – Oferta jest bogata stąd tak duże zainteresowanie seniorów Uniwersytetem Trzeciego Wieku – mówi Agnieszka Bielska, koordynator UTW działającego przy Miejskim Centrum Kultury. – Poza zajęciami słuchacze mogą także korzystać z różnorodnych grup m.in. artystycznych. Szczególnie znane są chór Pasjonata, który cyklicznie współorganizuje międzypokoleniowe koncertowanie oraz grupa taneczna Superstars – ich występy również mogliśmy wielokrotnie obejrzeć – dodaje Bielska.  

 

Corocznie z oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku korzysta ponad 300 seniorów. Słuchaczami mogą zostać niepracujące zawodowo osoby w wieku 55+, a także każdy, kto jest na emeryturze lub rencie. – Członkowie naszego uniwersytetu to bardzo aktywni ludzie, którzy uważają, że zakończenie pracy zawodowej, nie oznacza marazmu i nudy. Oni chcą się realizować, spotykać z innymi ludźmi, działać – podsumowuje Agnieszka Bielska, koordynator bełchatowskiego UTW.

 

Bełchatowscy seniorzy mogą również skorzystać z oferty Cafe Senior Raj, które od września wznowiło swoją działalność. Centrum Aktywności Seniora w październiku zaprasza m.in. na zajęcia sportowe, plastyczne, teatralno-literackie oraz warsztaty kulinarne. W planach są także spotkania z fizjoterapeutą i psychologiem. Szczegółowy harmonogram można znaleźć TUTAJ. Trzeba jednak pamiętać, że na zajęcia obowiązują zapisy. Można to zrobić na dwa sposoby – bezpośrednio u koordynatora w siedzibie Cafe Senior Raj przy ul. Energetyków, bądź telefonicznie pod numerem 44 712 00 89.

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl