Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

mickiewicz zdjecie

 

Coroczne integracyjne spotkanie uczniów bełchatowskich szkół podstawowych z licealistami z Mickiewicza za nami. Było przedstawienie o tolerancji, wiersze, piosenki, a także pokonkursowa wystawa prac plastycznych i literackich. Wszystko to w ramach Międzynarodowego Dnia Tolerancji, który w III LO jest zawsze uroczyście obchodzony.

 


Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji III LO im. Adama Mickiewicza od kilku już lat organizuje nie tylko spotkania integracyjne, ale też konkurs dla uczniów szkół podstawowych z całego powiatu. Wykazać się w nim mogą zarówno dzieci uzdolnione plastycznie, jak i literacko. Każdy uczestnik mógł zgłosić jedną pracę plastyczną lub pisemną na zadany temat „Różni a tacy sami”. To już szósta edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W sumie na konkurs wpłynęło kilkanaście prac.

 

W gronie nagrodzonych za graficzne przedstawienie tolerancji znaleźli się uczniowie SP nr 5, nr 13 i nr 1. Uczestnicy przygotowali zarówno plakaty, jak i rysunki. W kategorii najciekawszych propozycji literackich na podium stanęły z kolei autorki dwóch wzruszających opowiadań - uczennice z SP nr 1 i nr 8.


Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła m.in. prezydent miasta Mariola Czechowska.

 

Zanim laureatom wręczono nagrody, zgromadzeni obejrzeli krótkie przedstawienie, przygotowane przez gospodarzy wydarzenia, czyli uczniów pierwszej klasy integracyjnej z III LO. Na szkolnej scenie pojawili się także absolwenci, którzy zawsze chętnie wspierają szkołę w działaniach na rzecz tolerancji. Młodzi artyści przypomnieli m.in., że tolerancja to wysiłek płynący prosto z serca, by zrozumieć przekonania, działania i zwyczaje drugiego człowieka. Były utwory poetyckie, w tym wiersze autorstwa samych uczniów, piosenki i teksty przybliżające problematykę inności.

 

Dodajmy, że w Mickiewiczu o tolerancji mówi się na co dzień, nie tylko od święta. Od lat w szkole tej funkcjonują klasy integracyjne, w których uczy się młodzież z różnego typu niepełnosprawnościami. Uczniowie wspólnie biorą udział w różnego rodzaju zajęciach. Społeczność szkolna od lat stanowi wzór współpracy opartej na empatii, akceptacji i zrozumieniu.

 

Międzynarodowy Dzień Tolerancji na całym świecie obchodzimy 16 listopada. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO w 1995 roku. Ma na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.


KZB

Fot. III LO

 

Podczas spotkania mozna było zobaczyć wystawę prac pokonkursowych pt. "Różni a tacy sami"Podczas spotkania można było zobaczyć wystawę prac pokonkursowych pt. "Różni a tacy sami"

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl