Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Uczniowie nie wrócą do szkół przed 24 maja, egzamin maturalne i ósmoklasisty odbędą sie w czerwcuUczniowie nie wrócą do szkół przed 24 maja, egzamin maturalne i ósmoklasisty odbędą sie w czerwcu

 

Szkoły i przedszkola zamknięte do 24 maja, matury od 8 czerwca a egzaminy ósmoklasisty od 16 czerwca – tak wygląda najnowszy plan dotyczący edukacji w związku z epidemią koronawirusa. O ewentualnym wcześniejszym uruchomieniu zajęć opiekuńczych dla najmłodszych minister edukacji ma poinformować w najbliższych dniach.

 

 

Zajęcia stacjonarne w placówkach edukacyjnych zostały zawieszone 12 marca. W poniedziałek 26 kwietnia miała zakończyć się przerwa w normalnej nauce, ale rząd po raz kolejny zdecydował o jej wydłużeniu. - Niestety obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, abyśmy odwiesili działalność szkół, przedszkoli i żłobków. Dlatego też zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek. To ograniczenie tym razem przesuwamy na znacznie dłuższy termin, bo do 24 maja – podkreślił minister edukacji narodowej Dariusz Piontrkowski na konferencji prasowej 24 kwietnia.

 

 

Rząd podjął także decyzję dotyczące przeprowadzenia egzaminów maturalnych, zawodowych i ósmoklasistów. - Egzamin maturalny się odbędzie, podobnie egzamin ósmoklasisty. Wyznaczyliśmy daty dość odlegle i bezpieczne. W tym roku, ze względu na szczególną sytuację, nie będzie części ustnej egzaminów. Matury będą tylko pisemne – tłumaczył minister Piontkowski.

 

 

Znamy już szczegółowy terminarz egzaminów. I tak:

 

 

Matura: 8 - 29 czerwca

 

Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku i potrwa do 29 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych.

 

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września.

 

 

Egzaminy ósmoklasisty: 16 - 18 czerwca

 

 

Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

 

 

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe:od 22 czerwca

 

 

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca br. do 9 lipca

 

 

Egzaminy zawodowe: od 17 sierpnia

 

Egzamin zawodowy (Formuła 2019) dla uczniów szkół policealnych zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.

 

 

Ustalone przez rząd terminy pozwolą uczniom odpowiednio się do nich przygotować, a jednocześnie pozwolą na przeprowadzenie rekrutacji do szkół wyższego szczebla. Rok akademicki rozpocząć ma się 1 października.

 

AP

egzaminy

 

Do 24 maja szkoły prowadzić będą nauczanie zdalneDo 24 maja szkoły prowadzić będą nauczanie zdalne

 

 

 Przedszkola prawdopodobnie wznowią swoją działalność wcześniej niż szkoły, by umożliwić rodzicom powrót do pracyPrzedszkola prawdopodobnie wznowią swoją działalność wcześniej niż szkoły, by umożliwić rodzicom powrót do pracy

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl