Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowskie szkoły są przygotowane na różne scenariusze dot. prowadzenia zajęć w czasie pandemiiBełchatowskie szkoły są przygotowane na różne scenariusze dot. prowadzenia zajęć w czasie pandemii

 

Zgodnie z nowymi obostrzeniami, które ogłosiło Ministerstwo Zdrowia, 20 grudnia wraca nauka zdalna. Dzieci i młodzież mają wrócić stacjonarnie do szkół 10 stycznia. Zasady te nie dotyczą żłobków i przedszkoli. W związku z koniecznością prowadzenia nauki online, rodzice najmłodszych uczniów, czyli tych do lat ośmiu, mogą wystąpić do ZUS o zasiłek opiekuńczy.

 

 Od poniedziałku, 20 grudnia do szkół podstawowych i średnich wróciło nauczanie zdalne. Taką decyzję podjął rząd w związku z trwającą pandemią COVID-19. Miejskie placówki są dobrze przygotowane do prowadzenia zajęć online. – Od października praktycznie w każdym tygodniu kilka oddziałów w naszych szkołach prowadziło lekcje za pomocą platformy Microsoft Teams. Pozwoliło to nam zweryfikować, czy działania, jakie podejmujemy w celu zapewnienia jak najwyższej jakości nauczania przez internet, sprawdzają się. Dodatkowo dzięki temu, że we wszystkich placówkach mamy e-dzienniki, rodzice mają dobry kontakt z nauczycielami i mogą być na bieżąco z postępami w nauce swoich dzieci – tłumaczy Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa odpowiedzialny m.in. za oświatę.

 

Przerwa świąteczna bez zmian

 

Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej od 23 do 31 grudnia 2021 r. Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, czyli od 20 do 22 grudnia, a także po świętach – co do zasady 4 dni robocze (3-5 i 7 stycznia) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny. Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.

 

Zasiłek opiekuńczy dla rodziców najmłodszych uczniów


Rodzice dzieci do lat ośmiu, którzy muszą w tym czasie sprawować nad nimi opiekę, będą mogli skorzystać z zasiłku opiekuńczego. Wynosi 80 proc. wynagrodzenia. Będzie wypłacany za każdy dzień, w którym sprawowana jest opieka, w tym także za dni ustawowo wolne od pracy. Oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem należy złożyć u swojego płatnika składek, np. pracodawcy, zleceniodawcy. Osoby prowadzące działalność pozarolniczą składają oświadczenie w ZUS. Mogą one to zrobić drogą elektroniczną przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl