Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

W Bełchatowie do egzaminu gimnazjalnego przystępuje 484 uczniówW Bełchatowie do egzaminu gimnazjalnego przystępuje 484 uczniów

 

W środę, 10 kwietnia, o godzinie 9 rozpoczął się egzamin gimnazjalny. W Bełchatowie przystąpiło do niego 484 uczniów z 21 oddziałów w pięciu miejskich szkołach. Mimo trwającego od trzech dni strajku nauczycieli, wszystko odbywa się zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Działające w pełnych składach komisje nadzorujące zapewniają uczniom komfortowe warunki pracy.

 Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Co ważne, nie ma określonego minimalnego wyniku, jaki powinien uzyskać zdający. Tegoroczny egzamin jest wyjątkowy z dwóch powodów. Po pierwsze jest on przeprowadzany po raz ostatni – w związku z reformą 1 września 2019 r gimnazja przestaną istnieć w systemie edukacji. Po drugie, co było powodem wielu niepokojów, trwa strajk nauczycieli. Nie miał on jednak wpływu na przeprowadzenie egzaminów w bełchatowskich placówkach. Komisje nadzorujące w 4 szkołach podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi i gimnazjum w SZSO nr 2 działają w pełnych składach, dzięki czemu 484 uczniów przystąpiło do testów.

 Tak jak w latach poprzednich każdego dnia przed uczniami będą dwa bloki zadań – pierwszy o godzinie 9, drugi – o 11. Pierwszego dnia, w środę 10 kwietnia, sprawdzana będzie wiedza humanistyczna. Na rozwiązanie testu z historii i wiedzy o społeczeństwie gimnazjaliści mieli 60 minut (dyslektycy 80). Po przerwie zaś zmierzą się z językiem polskim. Na rozwiązanie tej części gimnazjaliści mają 90 minut (dyslektycy 135 minut).

 Drugi dzień poświęcony będzie części matematyczno-przyrodniczej. W pierwszym bloku uczniowie zmierzą się z zadaniami z biologii, chemii, fizyki i geografii, zaś w drugim sprawdzą swoją wiedzę matematyczną. Piątek, 12 kwietnia, to z kolei egzamin z języka obcego – najpierw wszyscy rozwiążą test na poziomie podstawowym, później część przystąpi do sprawdzianu na poziomie rozszerzonym.

 

 


Egzaminy gimnazjalne rozwiązane przez uczniów będą zakodowane. Sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Dodatkowe terminy egzaminów zostały zaplanowane na 3, 4 i 5 czerwca. Wyniki kwietniowego egzaminu będą ogłoszone i przekazane szkołom 14 czerwca.

 

W tym roku także po raz pierwszy odbędzie się egzamin ósmoklasisty. 15, 16 i 17 kwietnia uczniowie klas ósmych pisać będą trzy testy - z języka polskiego, matematyki i języka obcego. W Bełchatowie przystąpi do niego 497 uczniów.

 

AP

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl