Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Podczas akademii uczniowie zaprezentowali patriotyczny montaż słowno-muzycznyPodczas akademii uczniowie zaprezentowali patriotyczny montaż słowno-muzyczny

 

„Uwierz Polsko, naszej wiary nie zabraknie nam” – to hasło przewodnie akademii, która w miniony piątek, 3 marca, odbyła się w Szkole Podstawowej nr 8. Uroczystość towarzyszyła miejskim obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 


- Nasza historia dobitnie pokazuje, że Polacy kochają wolność, ale wolność rozumianą jako niepodległość, jako samostanowienie. I żołnierze wyklęci są tego dobitnym przykładem – mówił podczas uroczystej akademii w SP nr 8 wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

 

I to właśnie pamięć walczących w antykomunistycznym podziemiu uczcili uczniowie "Ósemki". Były pieśni i piosenki patriotyczne, a także wiersze poświęcone walce niezłomnych o wolną i niepodległą Polskę. Wszystkie przypominały o dziesiątkach tysięcy żołnierzy, którzy po zajęciu naszego kraju przez Armię Czerwoną i włączeniu połowy jego terytorium do ZSRR nie złożyli broni.


– Przygotowaliśmy uroczystość, którą poświęcamy tym, którzy wierzyli w ideały, o które walczyli i niejednokrotnie przelali własną krew, byśmy dzisiaj mogli żyć w wolnej, niepodległej, suwerennej Polsce. Dziś stanęliśmy przed wyzwaniami, którymi musimy sprostać, bo nasza wolność, nasza niepodległość jest zagrożona i tym bardziej jest potrzebna taka edukacja patriotyczna i kultywowanie pamięci tych, którzy walczyli o naszą niepodległość – powiedziała Maria Łazuga, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8.

 

>>> Zobacz fotogalerię" Akademia w SP nr 8

 

AP

 

Wiceprezydent Łukasz Politański przypomniał historię walki Polaków o niepodległą i suwerenną OjczyznęWiceprezydent Łukasz Politański przypomniał historię walki Polaków o niepodległą i suwerenną Ojczyznę

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl