Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

witajszkolo


Na szkolnych korytarzach znów zapanował gwar oraz radosny śmiech dzieci i młodzieży. Nowy rok szkolny właśnie wystartował. Blisko 5 tys. uczniów miejskich szkół i 1400 przedszkolaków przekroczyło progi swoich placówek.

 

 

Pierwszy po wakacjach dzwonek 2 września w ośmiu bełchatowskich podstawówkach usłyszało niecałe 5 tys. uczniów, z czego 329 uczyć się będzie w III LO. Dla najmłodszych utworzono w sumie 11 zerówek, 27 klas pierwszych, a dla pozostałych roczników ze szkół podstawowych - 215 oddziałów i 13 - dla licealistów.


Dla szkół ponadpodstawowych rok szkolny 2019/20120 będzie rokiem szczególnym, choćby z uwagi na tzw. podwójny rocznik. Przypomnijmy, że od 1 września dotychczasowy Samorządowy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza funkcjonował będzie jako czteroletnie III Liceum Ogólnokształcące w Bełchatowie. Uczyć się w nim będą absolwenci trzecich klas gimnazjów, które właśnie wygasły, oraz klas ósmych szkół podstawowych. Trzeba przyznać, że rekrutacja przebiegła bez najmniejszego problemu. Dla nowo przyjętych uczniów przygotowano dziewięć klas pierwszych (pięć dla uczniów po gimnazjum i 4 – po ósmej klasie), w tym dwie klasy mistrzostwa sportowego i jeden oddział integracyjny.


W kilku placówkach od nowego roku szkolnego nastąpiły zmiany na stanowiskach dyrektorów, a to w związku z końcem kadencji poprzedników. IPS 3 kierować będzie Aneta Dąbrowska, w SP nr 1 dyrektorem została Renata Szustakiewicz, a w SP nr 13 - Urszula Dudek-Nitecka. Roszad nie będzie ani w SP 12, gdzie na drugą kadencję wybrano dotychczasową dyrektor - Agnieszkę Ludwiczak-Maszewską, ani w III LO, w którym konkurs ponownie wygrała Ewa Mękarska. Z nowym dyrektorem, Beatą Walenczak-Frukacz, rok szkolny rozpocznie również SP nr 3.

 

Dodajmy, że we wszystkich szkołach w nadchodzącym roku szkolnym zapewniona będzie pomoc psychologiczno-pedagogiczna, logopedyczna i pielęgniarska. Ponadto wszyscy uczniowie szkół podstawowych mają zapewniony dostęp do bezpłatnych podręczników i materiałów edukacyjnych. Miłą niespodzianką są również nowe, kolorowe i funkcjonalne szafki szkolne, w których uczniowie klas IV-VIII zostawiać będą nie tylko podręczniki, ale również potrzebne przybory i materiały edukacyjne.


Drugi września to ważny dzień również dla bełchatowskich przedszkolaków. Dla blisko 1400 maluchów miasto przygotowało miejsca w dziewięciu przedszkolach. Podobnie jak w roku ubiegłym będą w nich działać łącznie 62 grupy. Wyremontowane sale, bogata oferta zajęć edukacyjnych, miłe i uśmiechnięte przedszkolanki – na to wszystko liczyć mogą na pewno najmłodsi bełchatowianie.

 

Uczniom i przedszkolakom życzymy, by nowy rok szkolny był dla nich czasem ciekawych przygód, niezapomnianych odkryć i przyjaźni na całe życie, a nauczycielom - energii, niegasnącej pedagogicznej pasji i wielu sukcesów wychowawczych.


KZB

 

Do miejskich szkół uczęszcza blisko 5 tys. uczniówDo miejskich szkół uczęszcza blisko 5 tys. uczniów

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl