Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Remont sanitariatów w "Dwunastce" to tylko część zaplanowanych na wakacje pracRemont sanitariatów w "Dwunastce" to tylko część zaplanowanych na wakacje prac

 

Szafki szkolne we wszystkich miejskich podstawówkach, nowe sanitariaty w „Dwunastce”, wymiana oświetlenia w „Czwórce” i „Ósemce”, remont dachu w „Trójce” czy modernizacja systemu monitoringu w „Dziewiątce” – to tylko niektóre z zaplanowanych na wakacje remontów.

 

Kiedy uczniowie korzystają z wakacyjnego wypoczynku, w szkołach rozpoczynają się mniejsze i większe remonty. - Lipiec i sierpień to najlepszy czas na prowadzenie takich prac. Każdego roku miasto przeznacza na ten cel określoną sumę pieniędzy - mówi wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański. - Zależy nam na tym, aby warunki, w jakich uczą się nasze dzieci, były jak najlepsze, a szkoły i przedszkola były nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim bezpieczne.


Jedne z większych remontów już się rozpoczęły. W SP nr 12 od początku czerwca trwają roboty przy przebudowie sanitariatów. Zakres zadań jest szeroki i obejmuje m.in. budowę ścianek i podwieszanych sufitów, kabin sanitarnych, wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz wentylacji, a do tego nowa elektryka i armatura. Inwestycja, za którą miasto zapłaci blisko 340 tys. zł, powinna zakończyć się do połowy sierpnia.

 

Podobny termin na realizację zadania ma wykonawca szkolnych szafek, które na wniosek mieszkańców głosujących w VI edycji budżetu obywatelskiego pojawią się w ośmiu podstawówkach. Ich lokalizacja, układ, a nawet kolorystyka różnią się w zależności od preferencji placówek. Za szafki dla każdego ucznia klas IV–VIII trzeba zapłacić ponad 405 tys. złotych.


Na poważniejsze remonty zanosi się też w SP nr 3, gdzie kontynuowana będzie naprawa dachu. Więcej pracy będą też mieli w ZSP nr 9, ponieważ przygotowują i doposażają dodatkowy oddział przedszkolny.
Poza tym w SP nr 13 wymieniać będą instalację przeciwpożarową, co kosztować ma 10 tys. zł, w ZSP nr 9 w sumie za 15 tys. zł zamontują nowe kamery monitoringu i drzwi do segmentu sportowego, a w SP nr 8 i 4 zmodernizują oświetlenie, na co miasto wyda łącznie ponad 50 tys. zł.


Jak co roku we wszystkich szkołach prowadzone będą też drobniejsze prace remontowe, np. wymiana kranów, klamek, drzwi, malowanie ścian w klasach, na korytarzach i stołówkach, odświeżenie toalet, szatni, naprawa wyposażenia sal lekcyjnych.


KZB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl