Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Za kilkadziesiąt lat pracy dyrektorskiej Mirosławie Grzybek podziękowali wiceprezydenci Dariusz Matyśkiewicz oraz Łukasz PolitańskiDyrektor PS 5 Mirosława Grzybek za swoją pracę odebrała wiele gratulacji i podziękowań

 

Od 1988 roku była dyrektorem Przedszkola Samorządowego nr 5. Mirosława Grzybek, bo o niej mowa, po 35 latach dyrektorskiej pracy, 28 lutego przejdzie na emeryturę. Podczas  spotkania pt.  "Kroniki wspomnień", które odbyło się we wtorek, 21 lutego, nie zabrakło gratulacji, podziękowań i życzeń.

   


- Pani Dyrektor, w imieniu pani Prezydent Marioli Czechowskiej, Pana Wiceprezydenta Dariusza Matyśkiewicza, Dyrektora Wydziału Oświaty Elwiry Antońskiej oraz swoim składam serdeczne podziękowania za wszystkie lata, które poświęciła Pani pracy nauczyciela, wychowawcy i dyrektora PS nr 5. Przyjmując, że bełchatowska oświata mieści się w księdze, to bez wątpienia Pani Dyrektor zapisała w niej pokaźny rozdział. Patrząc na wszystkie wydarzenia, których była Pani autorem – zarówno te prowadzone w przedszkolu, jak i te poza jego murami - to można powiedzieć, że jest Pani człowiekiem – instytucją. Bez wątpienia jest to olbrzymi sukces. W mojej ocenie największym osiągnięciem są jednak osoby tutaj zgromadzone, a więc grono przyjaciół, które zaskarbiła sobie Pani w ciągu całej swojej zawodowej pracy. Wszyscy bez wątpienia są Pani niezwykle życzliwi. Czego możemy życzyć u progu emerytury? Z założenia życie każdego z nas można przełożyć na pory roku. Wchodzi Pani powoli w jesień. Życzę więc pięknej, polskiej, złotej jesieni, realizacji tych wszystkich planów, o których wielokrotnie opowiadała mi Pani Dyrektor. Wszystkiego, co najlepsze – powiedział podczas spotkania w Przedszkolu Samorządowym nr 5 wiceprezydent Łukasz Politański.


W trakcie spotkania pożegnalnego, które dla odchodzącej na emeryturę dyrektor zorganizowały przedszkolaki, nauczyciele oraz rodzice dzieci z Przedszkola Samorzadowego nr 5 im. Jana Brzechwy, przypomniano najważniejsze wydarzenia minionych kilkadziesiąt lat, sukcesy i osiągnięcia. Była to prawdziwa "Kronika wspomnień" przeplatana występami byłych i obecnych wychowanków "Piątki".


Wszystko zaczęło się 1 września 1987 roku, kiedy to na os. Dolnośląskim zostało otwarte pięciooddziałowe przedszkole dla dzieci pracowników kopalni. Mirosława Grzybek pracowała w nim od pierwszego dnia działalności placówki, a po roku objęła funkcję dyrektora. Kiedy w 1992 roku przedszkole zakładowe stało się samorządowym, ponownie została powołana na stanowisko dyrektora i funkcję tę pełni do dziś. – Całe swoje życie poświęciłam na rzecz pracy z dziećmi i dla dzieci. Praca ta była moją wielką pasją, sprawiała mi wiele radości, dodawała energii, sił i zapału. Przez cały czas swojej dyrektorskiej pracy współpracowałam z miastem i Radą Rodziców, a jakość usług świadczonych przez nasze przedszkole nieustannie rosła. Dziękuję za to wszystkim, których spotkałam na swojej zawodowej drodze. Choć odchodzę na emeryturę mogę zapewnić, że nadal będę Was wspierać pomysłami i przesyłać dobrą energię – mówiła pełna wzruszenia dyrektor Mirosława Grzybek.


Podczas uroczystości obecna dyrektor symbolicznie przekazała także klucze do przedszkola i życzenia owocnej pracy na rzecz całej przedszkolnej społeczności swojej następczyni. Nowa dyrektor – Magdalena Owczarek, stanowisko obejmie w najbliższy wtorek, 28 lutego.

 

AP

 

W trakcie pożegnalnych W trakcie pożegnalnych "Kronik wspomnień" dyrektor przypomniała najważniejsze osiągnięcia swojej pracy w przedszkolu

 

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl