Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W PS nr 8 pasowania dokonał wiceprezydent Łukasz Politański W PS nr 8 pasowania dokonał wiceprezydent Łukasz Politański

 

Kolejni pierwszoklasiści oficjalnie dołączyli do grona uczniów. Tym razem pasowania odbyły się w Szkole Podstawowej nr 8 oraz w Szkole Podstawowej nr 12.

 

Październik w miejskich podstawówkach to tradycyjnie czas uroczystych ślubowań na ucznia. Kilka szkół ma już tę uroczystość za sobą. Wśród nich także Szkoła Podstawowa nr 8 oraz Szkoła Podstawowa nr 12, gdzie pasowania odbyły się w miniony piątek, 21 października.

 

Pierwszoklasiści z Ósemki na ten dzień przygotowywali się już od września. Była akademia, podczas której dzieciaki pokazały swoje artystyczne talenty. Później przyszedł czas na uroczyste pasowanie, którego wspólnie z dyrektor szkoły dokonał wiceprezydent Łukasz Politański. Oficjalnie do uczniowskiej społeczności Ósemki dołączyło 75 pierwszaków, a do Dwunastki 84. W SP nr 12 zanim odbyło się ślubowanie dzieci musiały odpowiedzieć na przygotowane przez starszych kolegów zagadki. Poradziły sobie jednak z nimi bardzo dobrze. Każdy na znak przyjęcia do uczniowskiej społeczności Dwunastki pasowany został wielkim ołówkiem, otrzymał też dyplom i szkolną legitymację, a także upominek od miasta, które wręczała pierwszakom Elwira Antońska, dyrektor Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta Bełchatowa.

 

Już w najbliższą środę odbędą się kolejne pasowania, tym razem w SP nr 1, 9 i 13.

 

ADA

 

>>> Zobacz fotogalerię: ślubowanie w SP nr 8

>>> Zobacz fotogalerię: ślubowanie w SP nr 12

 

Pierwszaki z Dwunastki są już prawowitymi uczniami Pierwszaki z Dwunastki są już prawowitymi uczniami

 

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl