Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Maturzystom z Mickiewicza najlepiej poszedł egzamin z języka angielskiegoMaturzystom z Mickiewicza najlepiej poszedł egzamin z języka angielskiego

 

W czwartek, 4 lipca, maturzyści dowiedzieli się, jak im poszedł egzamin dojrzałości. Wyniki od godz. 8 dostępne są na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. W miejskim liceum im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie uczniowie odetchnęli z ulgą, bo zdecydowana ich większość uzyskała pozytywne oceny.

 

 

Po dwóch miesiącach od rozpoczęcia tegorocznego maratonu maturalnego Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła jego wyniki. Uczniowie sprawdzić je mogą na stronach internetowych OKE konkretnego województwa. Jak to zrobić? Najpierw trzeba wybrać region, następnie wejść w zakładkę „uczeń” i zalogować się, podając swój PESEL oraz hasło, które maturzysta otrzymał w szkole. Tego samego dnia wyniki egzaminu przekazane zostały do wszystkich szkół.

 

W III LO im. A. Mickiewicza do egzaminu dojrzałości przystąpiło 60 trzecioklasistów. Dołączyli do nich abiturienci z ubiegłego roku, którzy chcieli poprawić swoje wyniki. Wszyscy zdawali maturę w tzw. „nowej formule”. Jak im poszło? – Jesteśmy zadowoleni z wyników naszych uczniów. Cieszy nas, w większość z nich może już konkretyzować plany na przyszłość, w tym wybór uczelni i kierunku – powiedziała Ewa Mękarska, dyrektor III LO w Bełchatowie.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych najlepiej poszedł maturzystom egzamin z języka angielskiego – w Mickiewiczu zdało go 98 proc. licealistów. Na wysokim poziomie utrzymuje się w III LO zdawalność języka polskiego – 89 proc. uczniów. Nieco słabiej przedstawiają się wyniki z matematyki, którą pozytywnie zaliczyło 74 proc. zdających.

 

Co ważne, ci abiturienci, którym powinęła się noga na jednym przedmiocie, mogą przystąpić do egzaminu poprawkowego w sierpniu.Zgodnie z danymi Centralnej Komisji Edukacyjnej w tym roku pozytywny wynik egzaminu uzyskało 80,5 proc. zdających maturę.

 

KZB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl