Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościOzdoby świąteczne – konkurs MCK

Ozdoby świąteczne – konkurs MCK

Ozdoby świąteczne, przykładowe propozycje przekazane do Miejskiego Centrum Kultury w ubiegłym roku
Konkurs skierowany jest do uczniów bełchatowskich szkół podstawowych
Stroiki, które przyozdobią wielkanocny stół, ozdoby, którymi można przystroić mieszkanie, by podkreślić świąteczny i radosny charakter świąt – pomysłów na ich wykonanie może być wiele. Na wszystkie prace młodych bełchatowian czeka Miejskie Centrum Kultury, które tradycyjnie ogłosiło konkurs.

Ozdoby świąteczne – konkurs na ich przygotowanie, to propozycja dla uczniów bełchatowskich szkół podstawowych. Jak co roku poprzez wyraz artystyczny młodzi ludzie mogą pokazać, z jakimi ozdobami kojarzą im się święta Wielkanocne. Czy to jedynie zdobione  jajka, zajączki i zielone listki borowiny czy bukszpanu? Czy może tradycyjny sposób wykonywania zdobień przekazywany z pokolenia na pokolenie?

Ozdoby świąteczne – konkurs w MCK

Zainteresowane udziałem w konkursie osoby, czas na przygotowanie swoich stroików mają do 15 marca. Prace należy składać w tym dniu w godzinach od 11. 00 do 18.00 w holu na parterze budynku MCK PGE Giganty Mocy.

Spośród zgłoszonych ozdób komisja konkursowa wyłoni zwycięzców. Rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie nagród zaplanowane jest na 20 marca.  W holu głównym na parterze w budynku MCK PGE Giganty Mocy o godzinie 17.30 poznamy laureatów.

Prace będzie można oglądać do 12 kwietnia. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury.

Plakat promujący wydarzenie