Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościPark Jeziorańskiego zmienia swoje oblicze

Park Jeziorańskiego zmienia swoje oblicze

Zakres robót modernizacyjnych jest spory, obejmuje m.in. remont parkowych alejek Zakres robót modernizacyjnych jest spory, obejmuje m.in. remont parkowych alejek

 

Ruszyła modernizacja parku im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W planach jest m.in. remont boisk, wymiana urządzeń na placu zabaw i nowe nasadzenia. Wszystko powinno być gotowe jeszcze w tym roku.

 

Park Jeziorańskiego, znajdujący się na os. Dolnośląskim w pobliżu Miejskich Kortów Tenisowych, przechodzi kolejną metamorfozę. Przez najbliższe miesiące miasto będzie remontować jego infrastrukturę. Zakres robót jest szeroki. Modernizowane będą dwa boiska, które zyskają nową nawierzchnię, piłkochwyty i zestawy do koszykówki. Pojawi się też dodatkowe oświetlenie. Natomiast w miasteczku rowerowym wykonane będzie nowe oznakowanie – mowa zarówno o pionowym, jak i poziomym.

 

Dobrą wiadomość mamy również dla najmłodszych bełchatowian. Nową jakość zyska znajdujący się w parku plac zabaw. Pojawią się w nim nowe urządzenia, m.in. huśtawka wahadłowa, trampoliny, zestaw ze zjeżdżalnią, tunelem i mini ścianką wspinaczkową. Wszystko zamontowane zostanie na bezpiecznej dla dzieci nawierzchni poliuretanowej, która amortyzuje ewentualny upadek. Prace obejmą też parkowe alejki. Główna – prowadząca od kortów tenisowych w stronę placu zabaw – zostanie wyłożona nową kostką brukową. Na kolejnych prowadzone mają być cząstkowe remonty. Natomiast, te które są o nawierzchni glinkowej, będą mieć nowe obrzeża oraz zostaną wyłożone nową glinką. Modernizacja parku przewiduje również wymianę przyłączy w fontannie, pielęgnację zieleni i nasadzenia, a także montaż nowych ławek i koszy. Zadanie będzie kosztować miasto 1 mln 350 tys. zł.

 

– Pierwsze roboty w parku Jeziorańskiego już ruszyły. Chcemy zdążyć ze wszystkimi pracami przed sezonem zimowym. Liczymy, że jeszcze w tym roku bełchatowianie będą mogli cieszyć oko nową aranżacją tego miejsca – mówi Zbigniew Pożycki, dyrektor Wydziału Inżynierii i Zieleni Miejskiej w Urzędzie Miasta Bełchatowa.

 

Modernizacja, która właśnie ruszyła, to już kolejny etap metamorfozy parku im. Nowaka-Jeziorańskiego. Pod koniec ubiegłego roku miasto wymieniło parkowe oświetlenie. Zdemontowane zostały stare słupy, a w ich miejsce postawiono 60 nowych lap wyposażonych w nowoczesne, dające kierunkowe światło, oprawy. Oświetlają one alejki oraz znajdujące się w parku boiska.

 

ADA/AP

 

Zakres robór modernizacyjnych jest spory, obejmuje m.in. remont parkowych alejek Prace w parku Jeziorańskiego mają potrwać do końca roku