Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacja"Piątka" wygrała mobilną pracownię komputerową

„Piątka” wygrała mobilną pracownię komputerową

Mobilna pracownia komputerowa w "Piątce"
Mobilna pracownia komputerowa w „Piątce” pozwoli rozwijać kompetencje cyfrowe uczniów
Szkoła Podstawowa nr 5 ma nową „Pracownię kompetencji cyfrowych”. W ramach wygranego ogólnopolskiego konkursu do placówki trafiło 16 laptopów, tablica multimedialna, a także szafka na sprzęt.

Nauka, praca, sprawy urzędowe czy komunikacja – niemal każdy aspekt życia przenosi się do internetu. Dlatego też cyfrowe kompetencje są jednymi z kluczowych dziś umiejętności. Jak podkreśla wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański, ich rozwijanie jest jednym z ważniejszych elementów dzisiejszej edukacji. A pozyskane przez Szkołę Podstawową nr 5 laptopy otwierają nowe perspektywy dla uczniów, ale i nauczycieli.

– Ten sprzęt bez wątpienia pozwoli zwiększyć kompetencje cyfrowe naszych uczniów. Sama młodzież wprost mówi, że zdecydowanie preferuje lekcje, na których może korzystać z takich nowoczesnych pomocy. Takie rozwiązania techniczne znacznie ułatwiają prowadzenie zajęć. Z drugiej strony wprowadzają na lekcje nową jakość. A po uśmiechach na twarzach uczniów widać, że chcą pracować i uczyć się właśnie w ten sposób – tłumaczy Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa odpowiedzialny za sprawy oświatowe.

„Piątka” wygrała mobilną pracownię komputerową

Łącznie szkoła pozyskała 16 laptopów. Do tego placówka otrzymała przenośną szafę, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Mobilna pracownia jest uzupełniona o oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami. Ponadto zawiera interaktywny monitor, który przyda się na niejednej lekcji.

– Takie multimedialne zajęcia możemy teraz prowadzić nie tylko na lekcjach informatyki. Ze sprzętu będziemy korzystać także na zajęciach kompetencji w klasach młodszych. Istnieje również możliwość wykorzystania ich do podręczników, flipbooków czy netbooków na nauce różnych przedmiotów edukacyjnych – dodaje Agata Wojciechowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Bełchatowie.

Warto podkreślić, że w konkursie wystartowało ponad 3 tys. szkół z całej Polski. Uczestnicy mogli startować w 3 kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-earningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę. Drużyny z klas najmłodszych robiły plakat dotyczący cyberzagrożeń. Z kolei uczniowie klas starszych przygotowywały prezentację multimedialną na temat niebezpieczeństw czyhających w internecie.

Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był zaś Państwowy Instytut Badawczy NASK.

AP

Mobilna pracownia komputerowa to także multimedialna tablica
W ramach konkursu szkoła otrzymała także tablicę multimedialną