Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaPierwszaki z "Czwórki" już po ślubowaniu

Pierwszaki z „Czwórki” już po ślubowaniu

Ślubowanie to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego pierwszoklasistyŚlubowanie to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego pierwszoklasisty

 

Blisko 50 uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4 zostało oficjalnie przyjętych do społeczności szkolnej. Ślubowanie na sztandar, uroczyste pasowanie, wiersze, piosenki, a do tego dyplomy i drobne upominki – dla najmłodszych był to naprawdę wyjątkowy dzień.

 

 

W Szkole Podstawowej nr 4 poniedziałek, 14 października, minął pod znakiem ślubowania pierwszaków. W odświętnych strojach i granatowych biretach na głowach uczniowie dwóch klas pierwszych przystąpili do uroczystego ślubowania. Stojąc na środku sali, przodem do sztandaru, z wyciągniętą prawą ręką, pierwszaki powtarzały słowa uczniowskiej roty.

„Pasowania nadszedł czas. Będzie uczniem każdy z nas. Z tej okazji przyrzekamy, że się bardzo postaramy. Pilnie świat poznawać, dobry przykład innym dawać. Być pomocnym w domu, szkole i wypełniać ucznia rolę” – te słowa bliskie były dziś każdemu uczniowi klasy pierwszej.

Uroczystego pasowania na uczniów przy pomocy symbolicznego ołówka wspólnie podjęli się wiceprezydent Łukasz Politański, dyrektor szkoły Edyta Jasińska, wicedyrektor Iwona Kalińska, ks. dziekan Zbigniew Zgoda oraz przewodnicząca Rady Rodziców Karolina Buda. Tytuł pełnoprawnego ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 zdobyło dokładnie 49 pierwszoklasistów. Dla wszystkich – rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim dla samych uczniów – były to naprawdę wzruszające chwile.

– Cieszę się, że uczniowie najmłodszych klas świadomi są swoich obowiązków i gotowi do ich wypełniania. To ważne, że szkoła kultywuje tradycję pasowanie na ucznia i sumiennie przygotowuje najmłodszych do tego wyjątkowego dnia. W takich chwilach przychodzą mi do głowy słowa: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Drodzy Pierwszoklasiści, z dumą witam Was w gronie bełchatowskich uczniów – powiedział wiceprezydent Łukasz Politański.

Po części artystycznej był czas na wręczanie dyplomów i upominków, a także pamiątkowe zdjęcia.

 

KZB

 >>> Fotorelacja z uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych w SP nr 4

 

Na pamiątkę tego ważnego dnia uczniowie oytrzymali dyplomy i podarunkiNa pamiątkę tego ważnego dnia uczniowie oytrzymali dyplomy i podarunki

 

Wśród zaproszonych na uroczystość gości był również wiceprezydent Łukasz PolitańskiWśród zaproszonych na uroczystość gości był również wiceprezydent Łukasz Politański