Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaPierwszaki z Piątki pasowane na uczniów

Pierwszaki z Piątki pasowane na uczniów

 Pasowanie na ucznia w bełchatowskich szkołach zawsze ma uroczysty charakterPasowanie na ucznia w bełchatowskich szkołach, zawsze ma uroczysty charakter

 

Pierwszoklasiści z Piątki są już pełnoprawnymi uczniami. We wtorek, 22 listopada, złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do braci szkolnej. W uroczystości dzieciom towarzyszyli rodzice, nauczyciele i starsi koledzy, a także przedstawiciele miasta oraz Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Na ten dzień pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego czekały od 1 września, kiedy to po raz pierwszy przekroczyły mury swojej szkoły. Mowa o oficjalnym pasowaniu na ucznia. Ten wyczekiwany dzień nadszedł we wtorek, 22 listopada. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, po której wprowadzony został sztandar Piątki. W obecności społeczności szkolnej, rodziców oraz zaproszonych gości, 26 pierwszaków przyrzekło być dobrymi uczniami, a także godnie reprezentować swoją szkołę.

Najmłodsi uczniowie zostali także symbolicznie pasowani przez dotknięcie w ramię symbolicznym drewnianym ołówkiem. Dyrektor szkoły życzyła także pierwszakom, aby nauka była dla nich wielką i niezapomnianą przygodą. Do życzeń dołączył się także obecny na ślubowaniu Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. – Dziękuję Wam za zaproszenie na tak ważną dla Was uroczystość. Ogromnie się cieszę, że mogę być dziś tutaj z Wami. Życzę Wam jak najlepszych ocen, a przede wszystkim mnóstwa radości – dodał rzecznik Pawlak.

 

Pierwszaki na znak, że stały się już pełnoprawnymi uczniami, otrzymały szkolne legitymacje. Trafiły do nich także pamiątkowe dyplomy i upominki.

 

Uroczyste ślubowanie w Szkole Podstawowej nr 5 było ostatnią taką uroczystością w bieżącym roku szkolnym w Bełchatowie. Przypomnijmy, że od 1 września naukę w klasach pierwszych miejskich podstawówek rozpoczęło 550 dzieci. Od teraz wszyscy są już oficjalnie uczniami. Gratulujemy.

 

W uroczystości w SP nr 5 w Bełchatowie uczestniczył Rzecznik Praw Dziecka W uroczystości w SP nr 5 w Bełchatowie uczestniczył Mikołaj Pawlak – Rzecznik Praw Dziecka

 

AP