Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościPiknik u Hellwigów w stylu retro

Piknik u Hellwigów w stylu retro

"Piknik u Hellwigów" odbędzie się w stylu retro
To będzie wydarzenie utrzymane w klimacie lat dwudziestych minionego stulecia. W sobotę 26 sierpnia, w parku przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie zorganizowany zostanie „Piknik u Hellwigów”. Na wydarzenie, które łączyć będzie zarówno wątki historyczne związane z lokalną społecznością jak i z muzyką i wspólną zabawą, zaprasza mieszkańców Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska.

„Piknik u Hellwigów” w stylu retro to dodatkowa propozycja towarzysząca tegorocznym obchodom rocznicy „Cudu nad Wisłą”. Bełchatów ma swoich bohaterów, którzy uczestniczyli w wojnie z bolszewikami. Godne uwagi jest to, że ówczesny właściciel dworku, w którym obecnie mieści się muzeum, zginął podczas bitwy pod Trzeszczanami. Jego żona, z  rozpaczy popełniła samobójstwo. W parku obok symbolicznej mogiły tych dwojga, podczas pikniku odsłonięty zostanie posąg Stefana i Nelly Hellwigów.

– Jestem przekonana, że ta rzeźba uatrakcyjni przestrzeń parku, jednocześnie przypominać będzie o historii miasta i jego znakomitych mieszkańcach, tak by zachować ślad ich obecności dla przyszłych pokoleń – podkreśla prezydent Mariola Czechowska.  

Park przy muzeum w Bełchatowie przeniesie się w czasie, do minionego stulecia. To za sprawą przygotowanych atrakcji na ten dzień. Dla najmłodszych będą gry i zabawy z czasów naszych pradziadków, będzie można obejrzeć stare nieme filmy. W fotobudce będzie można sobie zdjęcie w stylu retro. Nie zabraknie też muzyki z dawnych lat w wykonaniu stypendystów miasta i miejskiej orkiestry.

Rozstrzygnięty zostanie również konkurs na najlepszą stylizację stroju z dwudziestolecia międzywojennego. Każdy, kto chciałby wykazać się kreatywnością i wyczuciem tamtego stylu, nadal może przystąpić do zabawy. Dlatego wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w artykule „Przygotuj strój retro i wygraj w konkursie”. Należy również przyjść na piknik w przygotowanym na tę okazję stroju. Do konkursu można zgłosić się nawet w dniu pikniku. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe. W bełchatowskim parku będzie również strefa kulinarna. Wieczorem od godziny 19:00 rozpocznie się miejska potańcówka z muzyką na żywo z dawnych lat. Do tańca zaprosi zespół „Fakiry”. W drugiej części o oprawę muzyczną zadba DJ.

– Zapraszam serdecznie wszystkich do spędzenia sobotniego popołudnia w plenerze. „Piknik u Hellwigów” to propozycja dla osób w każdym wieku, atrakcji nie zabraknie zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco dojrzalszych bełchatowian – mówi prezydent Mariola Czechowska.   

Oddzielnym wydarzeniem, ale również wpisującym się doskonale w klimat lat dwudziestych mienionego stulecia, będzie rekonstrukcja bitwy pod Trzeszczanami. Zaprasza na nią wraz z grupami rekonstrukcyjnymi Muzeum Regionalne w Bełchatowie. Początek o godzinie 16:00. O samej bitwie więcej można przeczytać w artykule „Zobacz rekonstrukcję Bitwy pod Trzeszczanami”.

"piknik u Hellwigów"  będzie w stylu retro.