Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościPlac zabaw i siłownia na os. Czaplinieckim gotowe

Plac zabaw i siłownia na os. Czaplinieckim gotowe

Nowoczesne i bezpieczne miejsce do zabaw mają już najmłodsi mieszkańcy os. CzaplinieckieNowoczesne i bezpieczne miejsce do zabaw mają już najmłodsi mieszkańcy os. Czaplinieckie

 

Miasto wybudowało nowy plac zabaw i siłownię plenerową. Powstały one na os. Czaplinieckim, w rejonie bloków nr 2 i 3. Inwestycja właśnie się zakończyła, co za tym idzie, z obiektów można już korzystać.

 

 

Najmłodsi do swojej dyspozycji mają trampolinę, bocianie gniazdo, karuzelę i bujak. Jest też mini wyspa muzyczna i spory zestaw zabawowy, na który składają się, m.in. punkt widokowy, zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa i mostki. Zabawki są nowoczesne, a co najważniejsze z atestem. Niemal cały plac, oprócz miejsc, gdzie są huśtawki i piaskownica, wyposażony jest w poliuretanową nawierzchnię. Ma ona zapewnić bezpieczeństwo, to znaczy skutecznie amortyzować ewentualne upadki. Wszystko dopełnia mała architektura, tj. ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne.

 

Miasto ma także dobrą wiadomość dla tych, którzy lubią ćwiczyć w plenerze. Obok placu zabaw powstała siłownia zewnętrzna. Obiekt wyposażony jest w orbitrek, wyciąg do góry, wahadło, wioślarza i drążki.

 

Zadanie kosztowała miasto prawie 460 tys. zł.  – Budowa placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej to odpowiedź miasta na potrzeby i oczekiwania bełchatowian. Wspólnoty mieszkaniowe zabiegały o to zadanie. Cieszę się, że udało się je zrealizować. Zarówno plac zabaw, jak i siłownia są gotowe i oddane do użytku. Mieszkańcy mogą więc już je testować – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

 

ADA

 

Trampolina, ścianki wspinakowe, zjeżdżalnie, bujaki - to część urządzeń, jakie czekają na dzieci Trampolina, ścianki wspinaczkowe, zjeżdżalnie, bujaki – to część urządzeń, jakie czekają na dzieci