Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportPobiegli, by uczcić Konstytucję 3 Maja

Pobiegli, by uczcić Konstytucję 3 Maja

Bieg Konstytucji 3 Maja to dla dzieci sportowa zabawa i lekcja historiiBieg Konstytucji 3 Maja to dla dzieci sportowa zabawa i lekcja historii

 

Blisko 200 uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych wystartowało w tegorocznym Bełchatowskim Biegu Konstytucji 3 Maja. Na starcie liczącej 400 metrów trasy powodzenia życzyła im m.in. prezydent Mariola Czechowska. Wszyscy młodzi sportowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy zaś medale, puchary i nagrody rzeczowe.

 

– Myślę, że odrobina historii, odrobina sportu i piękna pogoda gwarantują sukces. Bieg, który od lat organizujemy z Miejskim Centrum Sportu i Bełchatowskim Klubem Lekkoatletycznym cieszy się dużą popularnością. Cieszę się, że w tym roku również tak dużo dzieci na sportowo uczciło Konstytucję 3 Maja – powiedziała prezydent Mariola Czechowska.

Na linii startu 7. Bełchatowskiego Biegu Konstytuji 3 Maja zameldowało się niemal dwustu uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Nie brakowało patriotycznych akcentów – dzieci miały biało-czerwone stroje, flagi, pomalowane twarze czy kotyliony. – Mam nadzieję, że zawodnicy oprócz tego, że mieli dziś sporo niezłej sportowej zabawy, to później porozmawiają ze swoimi rodzicami o rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To znakomity sposób na pogłębienie ich wiedzy historycznej, a także kultywowanie patriotycznych tradycji – podkreślał Artur Morawiec, prezes BKL-u.

 

Młodzi zawodnicy mieli do pokonania liczącą blisko 400 metrów trasę, która biegła alejkami parku za Muzeum Regionalnym. Zanim wystartowali wszyscy wzięli udział w intensywnej rozgrzewce, dzięki czemu osiągnięte przez dzieci wyniki były znakomite. – Takie biegi to połączenie zabawy i nauki, uczymy się historii Polski i patriotyzmu. Dlatego naprawdę warto w nich startować – mówił jeden z uczestników 7. Bełchatowskiego Biegu Konstytucji Tobiasz Bednarek.

 

Jako pierwsze wystartowały dziewczęta z rocznika 2015, a tuż po nich chłopcy. W dalszej kolejności udział w zmaganiach brały naprzemiennie dziewczęta i chłopcy urodzeni w 2014 oraz 2013 roku. Na mecie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na bieżąco prowadzone były również dekoracje, w których najlepsi otrzymywali imienne dyplomy, puchary, medale i nagrody rzeczowe – m.in. sprzęt sportowy oraz multimedialny.

 

>>> Zobacz fotogalerię: 7. Bełchatowski Bieg Konstytucji 3 Maja

 

Wyniki 7. Bełchatowskiego Biegu Konstytucji 3 Maja

 

Kategoria wiekowa – rocznik 2013

Dziewczęta:
1. Ewa Molo
2. Antonina Macugowska
3. Weronika Morawiec

Chłopcy:
1. Mateusz Łopata
2. Aleksander Wojciechowski
3. Łukasz Lewiński

Kategoria wiekowa – rocznik 2014

Dziewczęta
1. Iga Staszewska
2. Alicja Stefaniak
3. Maja Niedzielska

Chłopcy
1. Wojciech Irzykowski
2. Antoni Rorat
3. Kacper Kopania

Kategoria wiekowa – rocznik 2015

Dziewczęta
1. Zuzanna Mateusiak
2. Aleksandra Wulkiewicz
3. Sophia Trochimczyk

Chłopcy
1. Jan Kłysik
2. Kacper Królikowski
3. Jan Petko

 

Wszystkim dzieciom, które w tak piękny i sportowy sposób uczciły 232. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja dziękujemy i gratulujemy wspaniałych wyników.

 

AP

 

Udanego startu dzieciom życzyła prezydent Mariola CzechowskaUdanego startu dzieciom życzyła prezydent Mariola Czechowska

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali medale i nagrodyZwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali medale i nagrody