Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportPobiegną, by uczcić Żołnierzy Wyklętych

Pobiegną, by uczcić Żołnierzy Wyklętych

Na tych, którzy ukończą bieg, czekać będzie pamiątkowy medalNa tych, którzy ukończą bieg, czekać będzie pamiątkowy medal

 

Blisko dwieście osób zapisało się do startu w „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób bełchatowianie uczczą pamięć Niezłomnych. Wydarzenie już w najbliższą niedzielę, 5 marca.

 

„Tropem Wilczym” to bieg ogólnopolski, który jednocześnie odbywa się w ponad 300 miastach. W tym roku to jego jedenasta edycja, a w Bełchatowie szósta. Jak zawsze wspólnie organizują ją prezydent Mariola Czechowska i Miejskie Centrum Sportu.

 

– Idea biegu jest niezmienna. Chodzi o to, aby w symboliczny sposób upamiętnić żołnierzy polskiego podziemia, którzy w latach 1944-1963 walczyli przeciw ZSRR – mówi Adam Kieruzel, kierownik Referatu ds. Promocji w Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

Na biegaczy czekało 190 darmowych pakietów startowych. Rozeszły się wszystkie. Zawodnicy będą mieć do pokonania symboliczny dystans 1963 metrów. Metraż ten nie jest przypadkowy. Nawiązuje on do roku śmierci ostatniego żołnierza wyklętego  Józefa Franczaka ps. „Lalek”. W tym roku trasa wraca do parku prof. Samujłły na os. Binków. Biegacze będą mieć do pokonania dwie pętle. Start zaplanowany jest na godz. 12:00. Organizatorzy przygotowali także niespodzianki. Osoby niepełnoletnie, które jako pierwsze odbiorą swoje pakiety (limit voucherów jest ograniczony), mogą liczyć na vouchery, m.in. do kina, Gigantów Mocy, naukę pływania.

 

– Zachęcamy bełchatowian, aby przyszli do parku i kibicowali biegaczom. Sportowych emocji na pewno nie zabraknie – dodaje Adam Kieruzel z Miejskiego Centrum Sportu.

 

Szczegóły dotyczące, m.in. odbioru pakietów startowych dostępne będą na stronie Miejskiego Centrum Sportu – www.mcs.belchatow.pl.

 

 

ADA

Do najlepszych trafią statuetki Do najszybszych biegaczy trafią statuetki

Trasa biegu będzie prowadzić alejkami parku Samujłły na os. BinkówTrasa biegu będzie prowadzić alejkami parku Samujłły na os. Binków