Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaBez kategorii"Tropem Wilczym". Pobiegną dla żołnierzy wyklętych

„Tropem Wilczym”. Pobiegną dla żołnierzy wyklętych

Biegacze podczas biegu "Tropem Wilczym"
Do startu zapisało się 190 osób. Czeka na nich 1986 m dystans
Prawie 200 osób pobiegnie „Tropem Wilczym”. Tak uczczą pamięć żołnierzy wyklętych. Warto przyjść pokibicować biegaczom. Bieg odbędzie się już w najbliższą niedzielę 3 marca. Start o godz. 12:00 w parku Olszewskich.

„Tropem Wilczym” Pamięci Żołnierzy Wyklętych to bieg ogólnopolski, który jednocześnie odbywa się w ponad 300 miastach. W tym roku to jego dwunasta edycja, a w Bełchatowie siódma. Jak zawsze wydarzenie wspólnie organizują prezydent Mariola Czechowska i Miejskie Centrum Sportu.

Niezmienna jest także idea biegu”Tropem Wilczym”. W ten sposób zawodnicy oddadzą hołd żołnierzom walczącym przeciw ZSRR w latach w latach 1944-1963. Nie przypadkowy jest także dystans. Biegacze pokonają 1963 metry. Symbolicznie upamiętnia on ostatniego zmarłego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”, który zginął właśnie w 1963 r.

W tym roku na biegaczy czekało 190 pakietów startowych. Wszystkie miejsca zostały zarezerwowane. Tak więc w najbliższą niedzielę 4 marca na starcie możemy się spodziewać blisko 200 zawodników. Wśród nich młodzież, dorośli, a także seniorzy i dzieci. Wspomniany już dystans prowadzić będzie alejkami parku Olszewskich. Start zaplanowany jest na godz. 12:00. Chwilę wcześniej odbędzie się natomiast oficjalne otwarcie, a ok. 11:45 wspólna rozgrzewka. Warto też przypomnieć biegaczom, że pakiety startowe będzie można odbierać w godz. 10:00-11:30. Biuro zawodów, w zależności od pogody, organizatorzy usytuują przed lub w Muzeum Regionalnym.

Na wszystkich, którzy ukończą bieg, będą czekać pamiątkowe medale. Nie zabraknie też ciepłej zupy i herbaty.

– Zachęcamy bełchatowian, aby przyszli do parku i kibicowali biegaczom. Sportowych emocji na pewno nie zabraknie – mówi Adam Kieruzel, kierownik Referatu Promocji Sportu Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Tropem Wilczym — plakat informacyjny