Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportPobiegną w Bełchatowskim Biegu Niepodległości

Pobiegną w Bełchatowskim Biegu Niepodległości

Biegające dzieci w Bełchatowskim Biegu Niepodległości.
Bieg Niepodległości to miejska tradycja. Co roku startuje w nim kilkaset osób
Młodzi sportowcy pobiegną w biało-czerwonym Bełchatowskim Biegu Niepodległości. Trasa tradycyjnie będzie prowadzić alejkami parku Olszewskich. Na najlepszych czekają nagrody, na wszystkich zaś pamiątkowe dyplomy.

Trwają miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Choć główne – patriotyczne uroczystości już za nami, to w kalendarzu jest jeszcze kilka wydarzeń towarzyszących. W najbliższy wtorek 14 listopada dzieci, młodzież, a także dorośli wystartują w Bełchatowskim Biegu Niepodległości. Wspólnie z prezydentem Bełchatowa Mariolą Czechowską organizują go Miejskie Centrum Sportu, Muzeum Regionalne oraz Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny. Bełchatowski Bieg Niepodległości to już miejska tradycja. Każdego roku w zawodach startuje kilkaset osób, które na sportowo chcą uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

Trasa, jak zawsze prowadzić będzie alejkami parku Olszewskich. Start organizatorzy przewidzieli na godz. 9:45. Jako pierwsze pobiegną dziewczyny ze szkół ponadpodstawowych oraz panie z kategorii open. Czekać będzie na nie dystans o długości 1000 metrów. Dziesięć minut później z tym samym dystansem zmierzą się mężczyźni ze szkół ponadpodstawowych, a także z kategorii open. Zaraz po zakończeniu biegów odbędzie się wręczenie nagród. Natomiast na godz. 10:20 organizatorzy zaplanowali oficjalne otwarcie Bełchatowskiego Biegu Niepodległości.

Chwile później, bo o godz. 10:45 na starcie staną dziewczyny z rocznika 2013 i młodszych. Zaraz po nich pobiegną chłopcy z tego samego rocznika. Na obydwie grupy czeka 600 metrowy dystans. Kolejne roczniki: 2012, 2011, 2010 i 2009 – będą startować co 20 minut. Warto dodać, że organizatorzy będą wręczać nagrody po zakończeniu każdego biegu.

W Bełchatowskim Biegu Niepodległości szkoły będą także rywalizować o przechodni Krzyż Niepodległości. Zgodnie z tradycją otrzyma go placówka, która wypadnie najlepiej w klasyfikacji końcowej.

Plakat. Bełchatowskim Biegu Niepodległości