Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportNajmłodsi pobiegną z okazji 3 Maja

Najmłodsi pobiegną z okazji 3 Maja

Przed nami kolejna edycja bełchatowskiego Biegu KonstytucjiPrzed nami kolejna edycja bełchatowskiego Biegu Konstytucji

 

10 maja po raz szósty już wystartuje Bełchatowski Bieg Konstytucji 3 Maja. Wystartować w nim mogą uczniowie podstawówek, dokładnie z roczników 2012-2014. W zależności od wieku biegacze będą mieć do pokonania dystans 300 lub 400 metrowy.

 

Bieg, to jedno z wydarzeń towarzyszących miejskim obchodom rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wspólnie z miastem organizują go: Muzeum Regionalne, Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny, Akademia Młodego Lekkoatlety oraz Miejskie Centrum Sportu. Zawody wracają do kalendarza bełchatowskich imprez sportowych po dwóch latach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa. Tak jak dotychczas i tym razem wystartować w nich mogą uczniowie szkół podstawowych z roczników 2012-2014. Zawodnicy w zależności od wieku biec będą 300 lub 400 metrów parkowymi alejkami. Na najlepszych czekają pamiątkowe statuetki oraz nagrody. Z kolei do wszystkich startujących trafią dyplomy. Start biegu przewidziany jest na godz. 10:00

 

Uczniowie, którzy chcą pobiec, muszą się wcześniej zapisać. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 kwietnia w szkołach. Można też bezpośrednio kontaktować się z organizatorem – szczegóły w regulaminie dostępnym w załączniku poniżej.

 

>>> Czytaj: Uroczystości majowe – patriotycznie i sportowo

>>> Czytaj: Grą w szachy uczczą rocznicę Konstytucji

 

ADA