Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportPobiegnij w Bełchatowskiej Piętnastce. Zapisy trwają

Pobiegnij w Bełchatowskiej Piętnastce. Zapisy trwają

Bełchatowska Piętnastka. Biegacze na starcie.
Na biegaczy czeka jeszcze ponad 50 miejsc w Piętnastce i 30 w biegu towarzyszącym
To już tradycja, że sportowcy z różnych stron kraju i nie tylko, swój biegowy sezon kończą właśnie w Bełchatowie. Wszystko za sprawą Bełchatowskiej Piętnastki, która jest jednym z najstarszych biegów w regionie. Zapisy trwają.

19 listopada nasze miasto ponownie stanie się biegową areną. Właśnie wtedy wystartuje 26. Bełchatowska Piętnastka, na którą wraz z prezydent Mariolą Czechowską zapraszają Miejskie Centrum Sportu, Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny i MCK PGE Giganty Mocy. To jeden z najstarszych biegów w regionie. W tym roku obchodzimy jego 40-lecie. Tradycja Piętnastki sięga 1983 roku. Przez kilka lat – od 1995 do 2008 roku – zawody były zawieszone. Powróciły w 2009 roku i nie zmiennie cieszą się sporą popularnością wśród biegaczy z różnych stron kraju, a nawet świata. Jak dotąd wśród zwycięzców poprzednich edycji, oprócz naszych rodaków, są także Ukraińcy, Słowacy czy Kenijczycy.

Zapisy na Bełchatowską Piętnastkę wciąż trwają. Przygotowanych jest 500 pakietów startowych. Zaś na dziś zapisanych i opłaconych zawodników jest już prawie 450. Biegacze, którzy chcą wystartować w „Piętnastce”, mogą się zgłaszać za pośrednictwem strony datasport.pl. Do 17 listopada opłata startowa wynosi 60 zł. Tradycyjnie na każdą zgłoszoną osobę czeka pakiet startowy, a dla najlepszych przewidziano statuetki, medale i nagrody finansowe. Ci, którzy się zdecydują na start, będą mieć do pokonania 15 km trasę. Jak zawsze będzie mieć ona atest PZLA i prowadzić będzie bełchatowskimi ulicami.

Bełchatowska Piętnastka – bieg towarzyszący

Na tych, którzy nie czują się na siłach przebiec tak długiego dystansu mamy krótszą propozycję. Mowa o biegu towarzyszącym na 5 km. Wystartować w nim może 200 osób. Na ten moment zostało jeszcze 30 wolnych miejsc. Zapisy – tak jak w przypadku biegu głównego – trwają na stronie datasport.pl. Do 17 listopada opłata startowa wynosić będzie 45 zł.

Trasa biegu towarzyszącego również będzie prowadzić ulicami miasta. Będzie ona analogiczna do Piętnastki, z tym że obejmować będzie jedno okrążenie. Podobnie, jak w przypadku Bełchatowskiej Piętnastki, trasa Piątki posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na wszystkich czekać będą pakiety startowe, a na tych, którzy przekroczą linię mety pamiątkowe medale. Do zwycięzców zaś trafią nagrody.

Więcej informacji, a także regulamin można znaleźć na stronie mcs.belchatow.pl.

Plakat 26. Bieg Uliczny Bełchatowska Piętnastka
26. Bieg Uliczny Bełchatowska Piętnastka. Mapa trasy.