Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaPodpowiedzą, jak założyć żłobek

Podpowiedzą, jak założyć żłobek

 

Można już zapisywać się na bezpłatne szkolenie na temat tego, jak zakładać żłobki i kluby maluchaMożna już zapisywać się na bezpłatne szkolenie na temat form opieki nad najmłodszymi dziećmi

 

Chciałbyś założyć żłobek lub klub malucha, a nie wiesz, jak to zrobić? Skorzystaj z bezpłatnego szkolenia „Jak założyć żłobek. Misja, wizja i biznes”. Najbliższe spotkania – 17 i 24 lutego 2020 roku. Zapisy on-line już ruszyły.

Instytucjonalna opieka nad dziećmi do lat 3, będąca wsparciem dla pracujących rodziców, cieszy się dużym zainteresowaniem. Stąd też pomysł poprowadzenia w naszym mieście szkoleń dotyczących tej tematyki.

 

Organizacja, finansowanie oraz formy opieki nad dziećmi do lat 3, możliwości dofinansowania, teoria i praktyka – wszystkie te kwestie poruszone zostaną podczas szkolenia „Jak założyć żłobek. Misja, wizja i biznes”. Już 17 i 24 lutego do Bełchatowa przyjadą specjaliści, teoretycy i praktycy, którzy podpowiedzą, w jaki sposób założyć taką działalność i dalej z sukcesem ja poprowadzić. Szkolenie, zorganizowane przez Wyższą Szkołę Gospodarki z Bydgoszczy, jest całkowicie bezpłatne.

 

Po szkoleniu „Jak założyć żłobek?” uczestnicy projektu skorzystać mogą również z innych form wsparcia, w tym dodatkowych kursów. Do wyboru są dwa tematy: „Zarządzanie zasobami ludzkimi i budowanie zespołu w instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 ” lub „Budowanie wizerunku instytucji opieki nad dziećmi do lat 3”. Będzie można również skorzystać z wyjazdu studyjnego. Wszystkie te propozycje są całkowicie bezpłatne i opcjonalne, więc można, ale nie trzeba się na nie decydować. Ponadto organizatorzy zapewniają wyżywienie, nocleg, zwrot kosztów dojazdu oraz materiały dydaktyczne.

 

W szkoleniu udział może wziąć każdy, kto zainteresowany jest założeniem żłobka lub klubu dziecięcego, a także zatrudnieniem opiekuna dziennego. By znaleźć się na liście kursantów, wystarczy wypełnić wniosek on-line na stronie www.opieka.byd.pl. W ciągu trzech dni od wysłania zgłoszenia uczestnik otrzyma szczegółowe informacje na temat szkolenia.

Więcej informacji o szkoleniach, rekrutacji, a także całym programie uzyskać można pod nr tel. 52 567 00 lub na stronie www.opieka.byd.pl. Pytania kierować też można na adres e-mailowy: centrum@byd.pl.

Kurs współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, a realizowany w ramach większego projektu pn. „Dobre praktyki opieki nad dziećmi do lat 3 wsparciem dla pracujących rodziców”.

KZB