
Tegoroczne wakacje zapowiadają się wyjątkowo. A to za sprawą nowej oferty Miejskiego Centrum Kultury oraz Miejskiego Centrum Sportu. Placówki przygotowały dla najmłodszych Bełchatowian ciekawa propozycję – półkolonie. Dzieci spędzą ten czas fantastycznie, uczestnicząc w licznych aktywnościach zarówno sportowych, jak i kulturalnych. W programie przewidziano kreatywne warsztaty, zajęcia artystyczne, aktywności ruchowe oraz zabawy w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze.
Jak podkreśla prezydent Bełchatowa Patryk Marjan, połączenie sportu i kultury to gwarancja niezapomnianych doświadczeń.
Każde dziecko będzie mogło znaleźć w ofercie coś dla siebie, a różnorodność zajęć sprawi, że każdy dzień półkolonii będzie pełen emocji i nowych doświadczeń. W programie półkolonii przewidziano bowiem między innymi:
- kreatywne warsztaty plastyczne, kulinarne i rękodzielnicze,
- zajęcia artystyczne i muzyczne,
- aktywności ruchowe i sportowe na świeżym powietrzu,
- gry i zabawy zespołowe sprzyjające integracji i rozwijaniu umiejętności społecznych.
Szczegółowe informacje dotyczące zapisów zostaną opublikowane w najbliższym czasie na profilach obu instytucji w mediach społecznościowych. Warto więc śledzić zarówno MCK Bełchatów, jak i MCS Bełchatów. Liczba miejsc na półkolonie będzie ograniczona, dlatego trzeba trzymać „rękę na pulsie”. Zapisy ruszą już 8 kwietnia.

